Produkty

Štýloví pri jazde na prašane

Hlavne celebrity sa chcú na zjazdovke predviesť, preto starostlivo volia značky aj štýl oblečenia, aby vyzerali čo najlepšie. Sledujú nové kolekcie modelov vrátane lyžiarskych búnd. Väčšina značiek stavia na športu, dizajnu a inováciách.

bunda

To najlepšie na poli módy

V prvom rade by lyžiarske bundy mali spĺňať funkčnosť, teda odolnosť voči vetru, chladu a vlhkosti. Preto má väčšina z nich presné označenie, z ktorého sa dozviete o výrobku všetky podstatné informácie (použitie, zodpovedajúce technické a konštrukčné prvky). Niektoré značky vyrábajú aj špeciálne oblečenie, ktoré je určené priamo pre športovcov. Nájdete tu rad priamo pre lyžiarov alebo tiež snowboardistov. Všetci profesionálni športovci si radi priplatia za kvalitu, pretože ich oblečenie je vystavené extrémnych podmienkach a odolnosť je pre nich preto veľmi dôležitá.

V mene inovácie

Toto slovo sa skloňuje vo všetkých pádoch snáď u každej značky a je veľmi dôležité pre aktuálne trendy. Výrobcovia sa snažia ísť s dobou a nič nezanedbať. Veď ich práca nie je len zábava, ale potrebujú mať aj svojich stálych zákazníkov a generovať zisk.
Inovácia sa teda týka nielen použitých materiálov, ale aj použitých technológií pri samotnej výrobe.

A práve u bundy je veľmi príjemnou záležitosťou napríklad dômyselne vyriešená kapucňa, ktorú otvoríte tým spôsobom, že sa pod ňu vojde aj helma. Vnútri bundy sú často tiež všité priehľadné vrecká, pletené vložky, vodovzdorné zipsy. Veľmi obľúbené sú bezšvíkové kúsky, ktoré nestrácajú svoju pružnosť a majú vnútorné zapínanie, ktoré sa dokonale prispôsobí vášmu telu.

lyžařská bunda

Najviac citlivé partie tela sú tak chránené silnejšími polyuretánovými vložkami. Niektoré modely majú povrchovú úpravu Teflon ™ EcoElite ™, vďaka ktorej voda kĺže z tkaniny a bunda zostáva suchá. Zaisťuje vysokú odolnosť a zároveň sa technológiou výroby pripája k moderným výrobkom, ktoré sú priateľské k životnému prostrediu.
V každom prípade je potrebné myslieť aj na správnu starostlivosť o taký klenot. Pranie musí byť naozaj veľmi opatrné, žiadna aviváž, inak prídete celkom o funkčnosť a na žehlenie rovno zabudnite. Potom vám bude slúžiť naozaj veľmi dlho.