Produkty

Obchodník ako váš priateľ

Predajňa nás musí zaujať už na prvý pohľad. Väčšina z nás tu tiež očakáva profesionálny personál, ktorý bude príjemný a vždy poradí. Nezostáva nám než skúšať a určite raz vojdeme do dverí a budeme vedieť, že je to konečne to pravé. My sme jednu takú objavili, je to drogéria košice. Tu vám pomôžu vybrať napríklad dokonalý make-up alebo aj farbu na vlasy.

drogerie

Ako na správny odtieň vašej hrivy
To by chcelo najskôr radu priamo kaderníka alebo proste cit pre jemné tóny, ktoré pracujú na každých vlasoch trochu inak. Napriek tomu je možné vybrať si farbu priamo v drogérii.
Hlavný fígeľ spočíva v číslovaní.Preto sa pozrieme aj my na najrozšírenejšie označenie farieb, aby ste sa podľa neho dokázali lepšie orientovať. Pozor si ale musíme dať u každej značky zvlášť. Vo väčšine prípadov sa jedná o dvoch alebo troch miestne číslo. Pričom prvý označuje hlavný farebný odtieň, ktorý bude jednoznačne prevažovať. Druhé zase ukazuje odlesky, keď sa ocitneme na svetle alebo nám bude do vlasov svietiť slniečko.

kosmetika

A čo správny make-up
Toto je tiež veľmi ťažká úloha na poli kozmetiky. Musí vám totiž sedieť viac kritérií naraz a to: odtieň, krytie alebo konzistencia. Pritom by vám mal najlepšie vydržať na pleti po celý deň. To je síce možno trochu utópia, ale trafiť dokonale odtieň je jednoducho kľúčové. Ak budete moc svetlá, zapôsobíte na okolie nezdravo či ako mŕtva. S príliš tmavým mejkapom budete zase vyzerať ako pomaranč.
Rad drogérií vám síce ponúkne testery, ale tie sú väčšinou vysušené a ohmatané inými adeptkami. Navyše pokožka na chrbte ruky je dosť iná ako na tvári.
Mne osobne ale vyhovuje mať po ruke korektor, od ktorého sa potom odvíja môj ďalší výber, kedy už jednoducho viem, že potrebujem buď svetlejší alebo tmavší odtieň. Síce to asi nie je bohvie aká metóda, ale takto si vždy dobre nakúpim a som sto percente spokojná.

Nebojte sa opýtať sa obchodných asistentov, ktorí vám určite veľmi radi poslúžia. Veď sú tu práve pre vás.