Ženy

Prečo vám písanie môže pomôcť lepšie ako psychológ

1. Budete kreatívni

Kreativita je dôležitá vlastnosť, ktorá vám pomôže nie len v bežnom živote, ale aj v práci. Ak ňou oplývate a dávate to aj najavo, napríklad prostredníctvom rôznych fráz a slovných hračiek, ľudia na vás budú hľadieť lepšie. Písaním si ju rozvíjate a podporujete mozog v kreatívnej činnosti, čo vás prakticky zabáva. A tak nemáte čas myslieť na problémy a starosti.

psací stro
 

2. Dáte to zo seba von

Poznáte tie neželané pocity vo vašom vnútri, ktoré vás neustále užierajú, až si myslíte, že vás rozožerú úplne? Dajte ich von! Jednoducho vezmite do ruky papier a pero a vypíšte sa, nech už sa vo vašom živote deje čokoľvek.
 

3. Nikto vás nekritizuje

Máte doma hŕbu papierov. Všade, kde sa pozriete, sú nejaké lístočky s vašimi vyjadreniami. Ale sú vaše a nikto nemá právo ich čítať či dokonca rozoberať. Ostane to len medzi vami a tým kusom papieriku či servítky, ktorý ste v danej chvíli mali po ruke. Nemusíte od priateľov alebo známych počúvať ich pripomienky. A dokonca ani od psychológa. Pretože, buďme úprimní, niekedy naozaj nemáme náladu načúvať, aby sme náš život konečne dali dokopy – ani keď to je pravda.
 

psaní

4. Máte možnosť neklamať – ani sami sebe

Ľudia sa boja pravdy. Akonáhle im ju poviete do očí, sú schopní sa s vami nerozprávať aj rok. Papier je však neustále ticho a nechá si aj vaše najtajnejšie myšlienky a túžby len a len pre seba. Môžete doň napísať čokoľvek. Pokojne nadávať, smútiť, zúriť, ale i spovedať sa zo svojich najkrutejších hriechov. Nemáte dôvod písať klamstvá, buďte úprimní a vyložte karty na stôl. Budete sa cítiť lepšie a to aj bez toho, aby ste zaplatili nejakému psychológovi dvadsať eur za štyridsať minút sedenia na zadku a sledovania jeho kamenného výrazu.
 

5. A možno nájdete niečo, čo vás bude konečne baviť

Je množstvo ľudí, ktorí nevedia, čo so svojím voľným časom. Buďte iní, držte krok vpred a vydajte sa poznávať nové svety, ktoré si sami môžete stvoriť presne podľa svojich predstáv. Ponorte sa do vašej fantázie a kašlite na problémy, ktoré sa vám naraz nahromadili. Pretože každý potrebuje aspoň chvíľku času pre seba a svoje koníčky, ktoré ho napĺňajú.