Technika

Fotiť nie je všetko

V tejto dobe sa fotenie stalo neodmysliteľnou súčasťou mladej generácie. Ani len mladej. Všetci ľudia neustále cvakajú nové a nové zábery. A okamžite to putuje na sociálne siete a do vašich pamäťových kariet. Avšak čo sa za chvíľu stane? Mobilný telefón vám vypíše upozornenie: pamäť vášho telefónu je plná. Čo s tým?

selfie

Ukladanie fotiek je problém

Zbieranie veľkého množstva dát v dnešnej dobe spôsobil vznik problému ukladania tohoto veľkého objemu súborov. Keďže ľudia stále fotia a nahrávajú rôzne spomienkové udalosti, naše zariadenia, či už sa jedná o mobilné telefóny, fotoaparáty, sú za chvíľu preplnené. V takom prípade musíme siahnuť po rôznych externých úložných priestoroch.
Najčastejšie sú to stále väčšie a väčšie SD-karty či USB-čka. Avšak za chvíľu ani to nestačí. Musíme siahnuť po externých počítačových diskoch, ktoré majú priestoru niekoľko tisíc megabajtov. Čo ale ak sa zaplnia aj tieto priestory? Nuž, stále sa dajú dokúpiť nové pamäťové média. Ale naozaj to rieši problém? Naozaj si všetci pozeráme tých dvestotisíc fotiek, ktoré do roka nacvakáme?

foťák

Trochu s rozumom!

Najlepším spôsobom, ako zabrániť tvorbe nadbytočných a absolútne zbytočných dát, je používať vlastný rozum. Pokiaľ fotíte, necvakajte dvadsať záberov tej istej snímky. Pokiaľ vám na nej tak záleží, že chcete mať istotu viac záberov, hneď zábery prekontrolujte a vymažte tie, ktoré nie sú dobré, alebo sú nekvalitné. Neodkladajte to na neskôr, pretože už sa k tomu nikdy v živote nevrátite. Budete len hromadiť a hromadiť ďalšie zbytočné zábery.
Nikto tu však netvrdí, že máte prestať fotiť! Jediné, o čom tu píšeme je, že si hneď pretrieťde tie zbytočne závery a vymažte to, čo naozaj nepotrebujete. Pokiaľ ste tak nostalgicky založení, že vám je ľúto vymazať akúkoľvek fotku, v tom prípade vám nezostáva už nič iné, len si pripraviť veľkú časť financií na zabezpečenie dostatočne veľkého priestorov na ukladanie týchto nadbytočných dát.