Produkty

Zariaďujeme vo vidieckom štýle

Vidiecky štýl už dávno nepatrí iba na dedinu a do sedliackych domov. V posledných rokoch prešiel malou transformáciou, no a dnes sa stal obľúbeným moderným dizajnom. Ak by ste si chceli svoj byt zariadiť takto aj vy, nič vám v tom nebráni. V skutočnosti toho nemusíte ani veľa nakupovať, či rekonštruovať.

Matka s dcérou v miestnosti vo vidieckom štýle

Masívny nábytok nesmie chýbať
K vidieckemu štýlu patrí neoddeliteľne drevo. Z neho by mal byť najmä nábytok. Určite vo svojom byte využite rustikálny nábytok https://www.furniture-nabytok.sk/. Ten dodá priestoru presne to, čo potrebujete. Snažte sa interiér udržať čistý, nehovoríme o poriadku, to je len na vašom vlastnom rozhodnutí. Pod pojmom „čistý“ rozumieme skôr to, že sa nesnažte jednotlivé miestnosti prepchať nábytkom. Interiér by mal byť priestranný. Zútulnite ho skôr prírodnými doplnkami a inými drobnosťami.

Drevené podlahy a deky na kreslách
Podlaha by mala byť jednoznačne drevená. Ak nemáte financie na originálne drevo, poobzerajte sa po imitácii. Napríklad laminátové podlahy sú v niektorých prípadoch naozaj na nerozoznanie. To isté platí aj o oknách a dverách, jednoznačne sa snažte voliť tie drevené.
Na podlahu môžete umiestniť viacero menších kobercov z prírodných materiálov. Priestor pekne doladia aj deky a vankúše na gauči a kreslách.

Jedáleň s rustikálnym nábytkom

Biela alebo modrá
Steny miestností, by mali byť svetlejšej farby, ideálna je biela. Rovnako dobre, však pôsobia aj svetlejšie, alebo naopak tmavé odtiene modrej farby. V minulosti sa sedliacke domy natierali modrou skalicou. Preto nám táto farba podvedome evokuje dedinu.

Drobnosti, ktoré urobia veľa
V kuchyni by nemali chýbať sušené kvetiny, ktoré môžu byť vo váze, alebo zavesené hore nohami. Použiť môžete aj rôzne sušené plody, napríklad cesnak, cibuľu, či papričky. Vhodné sú aj hlinené kvetináče so živými rastlinami. Môžu to byť klasické muškáty, ale pokojne i moderne pôsobiace kaktusy.