Nový nástroj Google bojuje proti plytvaniu zdrojov

Nová funkcia Google sa rozvíja v spolupráci s Kalifornskou akadémiou vied a jej cieľom je propagovať väčšie povedomie o tom, ako malé, každodenné návyky môžu ovplyvniť prostredie, v ktorom žijeme. Zdanlivo malé akcie vytvárajú viac dôsledkov než si mnohí myslia. Dobrou správou je, že je tu veľa čo môžeme urobiť, aby sme pomohli vytvoriť pozitívnu environmentálnu zmenu.
Podľa správy o životnom prostredí spoločnosti Google z roku 2017 predpovedá Organizácia Spojených národov (OSN), že do roku 2025 sa až dve tretiny obyvateľov planéty sa budú musieť vyrovnať so suchom a nedostatkom vody. Podľa správy spoločnosti Google môžeme zvýšením úsilia o úsporu vody pomôcť prispôsobiť váhy v prospech väčšej udržateľnosti životného prostredia.

google

Na aké funkcie sa môžeme tešiť?
Pomocou nového nástroja spoločnosť Google zistila, že prechodom na inteligentnú sprchovú hlavicu by ste mohli pomôcť ušetriť až 3000 galónov vody ročne. Taktiež tým, že sa ubezpečíte, že potraviny sú uložené na správnych miestach v chladničke, môžete ušetriť až dve tretiny potravín, ktoré ste vyhodili z poškodenia. Rovnako môžete vyskúšať funkciu skladovanie potravín a naučiť sa niektoré jednoduché spôsoby, ako týmto nástrojom znížiť plytvanie potravinami.
Okrem toho sa v blogovom príspevku spoločnosti Google uvádza, že výroba potravín tvorí viac ako dve tretiny celosvetového využitia energie a približne 25% emisií CO2. Spoločnosť Scientific American uvádza, že znížením množstva potravín plytvaných v globálnom meradle by sme mohli výrazne znížiť našu spotrebu energie. Keď vyhadzujeme jedlo do koša, vzniká veľa zbytočných zdrojov. Your Plan your Planetukazuje veľký obraz o tom, koľko energie sme za deň použili zbytočne a ponúka jednoduché a inteligentné spôsoby, ako zmierniť tento vplyv.

prohlížeč
 
Nový nástroj Googlenám pomáha uvedomiť si, že aj malými zmenami v našich každodenných návykoch môžeme pomôcť našej planéte.