Chcete sa cítiť finančne nezávislí? Riaďte sa týmito radami

Aké je tajomstvo zbohatnutia?
Tajomstvo k tomu, aby ste sa stali bohatým, neexistuje. V skutočnosti ide o známe fakty, pričom mnoho ľudí na svete ich nedodržuje. Toto sú praktické rady pre všetkých, ktorí si chcú vybudovať finančnú nezávislosť.

profesionálka

1. Žite v rámci svojich prostriedkov.
Prvým krokom k bohatstvu je žiť s vlastnými prostriedkami. Čo to v preklade znamená? Jednoducho neutrácajte viac peňazí ako máte. Bodka. Avšak, nie je veľa ľudí, ktorí túto radu nasledujú. Mnohí sa zameriavajú na to, aby čo najviac vynakladali výdavky. Či už je to odhodlanie vnímať, že sa majú lepšie ako v skutočnosti, alebo je za tým iný zámer, býva to zvykom vo väčšine rozvinutého sveta.

2. Šetrite 20% vášho príjmu.
Aby ste sa dokázali zbohatnúť, musíte ušetriť najmenej 20 percent svojho príjmu. Výraz,,najprv zaplať sebe“ má v tomto význame veľmi dôležitú úlohu. Zatiaľ čo niektorí v tejto vete nenašli skutočný význam, iní, šikovnejší, si dobre uvedomujú, že tieto peniaze nie len poskytujú poistku v prípade nepriaznivých udalostí, ale zároveň predstavujú rezervu v prípade vyskytnutia životnej príležitosti. Keď príde tá správna príležitosť, potrebujete hotovosť, aby ste sa jej chopili. Ak nemáte finančné prostriedky, môžete prísť o životnú príležitosť.

dolary

3. Starostlivo sledujte výdavky.
Ďalším krokom k získaniu bohatstva? Starostlivo sledovať každý cent, ktorý strávite, nie len veľké výdavky. Každý jednotlivý výdavok, ktorý máte, by mal byť sledovaný. Benjamin Franklin kedysi povedal:,,Dajte si pozor na malé výdavky, aj malé úniky potopia veľkú loď.“

peněženka

4. Vlastnite strechu nad hlavou.
Pre väčšinu ľudí je ich vlastný domov najväčšou investíciou. Avšak veľká väčšina ľudí žije v podnájme. na dočasnom prenájme nie je nič strašné, v blízkej budúcnosti by ste však reálne mali uvažovať nad kúpou vlastnej nehnuteľnosti. Neurobí vás to zo dňa na deň bohatým, no tým, že namiesto hypotéky platíte nájom v skutočnosti robíte bohatým niekoho iného