Vzdelanie

Nájdi v sebe motiváciu naučiť sa cudzí jazyk!

Pobyt v zahraničí. Predstavte si, že prídete napríklad so Španielska a viete sa plynule dohovoriť španielsky. Nie je to úžasné? Budete nielen že rozumieť, ale i rozprávať. Budete môcť cestovať kamkoľvek bez toho, aby ste mali obavy, že neporozumiete ani základným frázam. Ľudí často motivuje k naučeniu sa jazyka práve návšteva vysnívanej krajiny. Ak viete, že vám stačí v danej krajine anglický jazyk, naučte sa alebo zdokonaľte ten! Ak ste cestovateľský typ, toto je tip práve pre vás!

škola

Kariéra. Iste ste si všimli, že mnoho zamestnávateľov požaduje úroveň cudzieho jazyka minimálne na úrovni B2 (podľa SERR – Spoločný európsky referenčný rámec pre jazykové znalosti; ang. CEFR). Môže ísť o angličtinu, nemčinu, ruštinu, francúzštinu, taliančinu,… Chcete si zlepšiť jazykovú úroveň a získať možnosť uplatniť sa na lepšom mieste? Páči sa vám práca sprievodcu, učiteľa cudzích jazykov, prekladateľa, tlmočníka, alebo len chcete vo svojej pôvodnej práci získať možnosť vycestovať na služobnú cestu? Pomocou znalostí cudzích jazykov sa vaše možnosti zvyšujú. Začnite už dnes učenie cudzích jazykov s myšlienkou, že po dobre vykonanej práci sa dočkáte nielen dobrého pocitu, ale i možného získania nových pracovných možností!

Láska. Hovorí sa, že koľko jazykov ovládame, toľkokrát sme človekom. Páči sa vám niekto, kto žije v Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Číne? Chcete s ním nadviazať kontakt, alebo už ste nadviazali, no neviete, ako ďalej? Láska je silnou motiváciu pre kohokoľvek splniť si sny, vycestovať, zmeniť prácu. Tak prečo nemôže byť silnou motiváciou naučiť sa nový cudzí jazyk, prípadne si zvýšiť jazykovú úroveň? Samozrejme, nemusí ísť len o lásku. S ovládaním cudzích jazykov vieme spoznať nových ľudí a vytvoriť tak priateľstvá aj mimo našej rodnej krajiny.

učení

Ešte stále premýšľate, kde nájsť motiváciu k učeniu sa cudzích jazykov? Môže to byť čokoľvek! Už len dobrý pocit je naozaj silnou motiváciou. No môže to byť i pocit, že si konečne viete prečítať obľúbenú knihu, pozrieť film, či počúvať hudbu s tým, že budete bez najväčších problémov rozumieť. Nie je totiž nič lepšie, ako učiť sa s pocitom, že nás to skutočne baví a že máme motiváciu, ktorá nás poháňa. Či už si chcete len zlepšiť vašu úroveň, alebo sa naučiť nový jazyk, alebo len poznať základné frázy, základom je motivácia! Skúste si dnes sadnúť a popremýšľať, prečo sa chcete naučiť cudzí jazyk a uvidíte, vašu motiváciu zaručene nájdete!