Ženy

Čo proti zlej nálade?

Ak chcete sa chcete cítiť lepšie musíte si najprv uvedomiť čo vám spôsobuje zlú náladu. Zoberme si príklad. Povedal vám niekto niečo čo ste zobrali osobne a teraz nemôžete kvôli tomu myslieť na nič iné. Ako s tým bojovať. Hovorí sa „mať v paži je základ pekného dňa“. A čo že niekto si o vás myslí niečo negatívne. Je to jeho názor a vy mu ho nemôžete vziať. Netrápte sa tým pretože nijak vám to život nezničí ani vám o život pre to nejde. Jednoducho myslite na niečo iné, pustite si hudbu, zmeňte svoje zmýšľanie, otupte si nejako pamäť aby ste nemuseli na to myslieť. Ostatných ľudí nezaujíma názor niekoho iného na vás pokiaľ vás druhí poznajú. A pokiaľ ste v kontakte s niekým kto vám zlú náladu spôsobuje, oslovte ho s žiadosťou aby s tým prestal, že vám to vadí, a pokiaľ odmietne prerušte s ním kontakt.

pivo

Načo vám bude niekto kto vám lezie na nervy, pre ktorého máte zlú náladu a znepríjemňuje vám život? Takých ľudí je bohužiaľ veľa a je len málo takých ktorý vás podržia pozitívnou náladou a nebudú vám zo života robiť peklo.

pozitibum

Čítanie kníh je tiež veľmi dobrou činnosťou proti zlej nálade. Prečítajte si niečo so žánrom ktorý máte najradšej, ponorte sa do svojej fantázie a negatívna energia z vás opadne. Vonkoncom stres má negatívne účinky na vaše zdravie, takže neoplatí sa vám ostávať v zlej nálade ani zdravotne. Je ťažké ba až nemožné zmeniť sa z cholerika na flegmatika ale postupným tréningom sa dá docieliť niečo medzi tým. Nesmiete si brať všetko osobne, to ale neznamená že nemáte sa pohybovať v spoločnosti ľudí. Nájdite si partiu s ktorou si rozumiete a s ňou sa stretávajte a uvidíte, ako sa vás život zmení k lepšiemu. Samozrejme aj zdravý životný štýl je potrebný pre pozitívnu myseľ. Napríklad taký nedostatok horčíka vo vás vzbudzuje nervozitu, podráždenosť a z fyzického hľadiska kŕče. Doplňte si horčík napríklad banánmi alebo šumivými tabletami.