Manuál pre nastávajúce matky


1)     Pohoda a pokoj svedčí tebe i bábätko
Aj vedci potvrdzujú, že pokojná mamička rovná sa spokojné bábätko. Začína jedno s najnáročnejších období v živote ženy. Nastáva hormonálna búrka, kedy môžu blesky bičovať oblohu a občas trochu narušiť komunikáciu medzi partnermi, kedy vzniká rad nedorozumení. Napriek tomu by sme sa mali snažiť o to, aby sme sa nerozčuľovala zbytočnosťami a pozerať sa s úsmevom do budúcnosti
těhotná u stromu
2)     Nie si tučná, to len rastie tvoje dieťatko
Mnoho nastávajúcich mamičiek si pripadá takzvane ako veľryba. Pritom väčšinou len zadržujú vodu a ich drobček rastie a silnie. Hlavné je, aby ste boli zdraví. Veď nie je nikde napísané, že musíte schovávať doma. Chodievajte na zdravotné prechádzky. Vydajte sa s kamarátkou do bazéna alebo si zájdite s partnerom na bicykli na výlet.

3)     Koniec nádcham a chorobám
Môžete pokračovať v otužovaní, ak ste na to zvyknutá. Niektorí gynekológovia odporúčajú aj užívanie vitamíny pre tehotné. Dôležitý je samozrejme aj prísun vitamínov a minerálov v pestrej strave. Okrem toho existujú aj prírodné prostriedky, ktoré môžete užívať aj vo svojom požehnanom stave a nijako vám neuškodí. Hlavne sa vyvarujte prílišnému kontaktu s chorými a ak ste neprekonali nejakú detskú chorobu, tak aj takto nakazeným deťom. Preočkovanie sa väčšinou v tomto období neodporúča.

4)     Bohatá výbavička nie je všetko
Všetkým mamičkám beží v hlave dlhý zoznam vecí, ktoré bude treba nakúpiť. Ale nemusíte to nijako preháňať. Podstatný je kvalitný kočík, postieľka či kolíska, vanička s kozmetickými prípravkami pre najmenších, plienky a niečo málo, čo tomu drobčekovi oblečiete. Ale pamätajte si najdôležitejšia je milujúca náruč rodičov. Láska nahradí akúkoľvek hračku.

5)     Pripravte sa na pôrod
Čo treba nájsť si predpôrodný kurz? Ja viem, na internete dnes nájdete akékoľvek informácie zadarmo, ale niekedy býva dosť skreslené a môžu vás pekne vystresovať. Navyše tieto kurzy vedú pôrodné asistentky, ktoré sú ozajstné odborníčky a dozviete sa v nich všetko podstatné. Napríklad aké homeopatiká užívať pre podporu dojčenia alebo pri zápaloch prsníka, ktoré bývajú veľa časté.
 dětské oblečení

Múdro na záver

Dokonalá matka neexistuje!Tomuto heslu verte, každá žena sa snaží byť tou najlepšou mamou, ktorá miluje aj vychováva. Každý deň hľadáme cesty k tomu, aby sme boli spokojné my aj naše deti. Často robíme chyby, ktoré nás učia, ako sa na veci pozrieť inak. Nenechajte sa odradiť od svojho presvedčenia. Ste to vy, ktorá najlepšie rozumiete svojmu bábätku. Nie je nič horšie ako nevyžiadané rady, ktoré vám môžu zamotať hlavu. Ste dobrá mama!