Auto moto

Dajte princeznej možnosť kráľovskej voľby

Mať doma malú princeznú je tá najkrajšia vec na celom svete. Hlavne ocinkovia sa v tomto prípade zvyknú dosť vyžívať. Môžete kupovať ružové vecičky, môžete ju rozmaznávať, môžete ju neustále bozkávať a keďže je to princezná, musíte sa o ňu aj patrične starať. Hlavne vtedy, keď ide o zariaďovanie jej priestoru.

Keď sa rozhodnete, že je načase, aby sa presunula z vašej spálne do svojho vlastného priestoru, robíte naozaj veľký krok. Znamená to, že ju pomaly, ale isto učíte, aby spoliehala sama na seba a nie na vás. Hoci sa určite často stane, že v noci prebehne ku vám, keď bude mať zlý sen, alebo keď bude vonku zúriť búrka, no väčšinu času bude tráviť práve vo svojej komnate.dievče

Zariadiť dievčenské izbyje naozaj hotové umenie. To pochopíte hneď vo chvíli, keď sa do toho pustíte. Je naozaj komplikované zladiť všetky vaše predstavy s predstavami vašej malej princeznej. Určite bola nadšená, keď ste jej povedali, čo chystáte. No garantujeme vám, že ona už mala v tom momente vo svojej hlávke predstavu o tom, ako to bude jej kráľovstvo. Možno si predstavuje posteľ s nebesami, ružové steny a v každom rohu inú princeznú. Ste ako rodičia ochotní jej to dopriať? Alebo máte úplne inú predstavu? Možno chcete, aby jej vydržala čo najdlhšie a bojíte sa, že keď bude mať desať rokov, princezné ju už veľmi baviť nebudú. To je normálne.dievče

Je dôležité, aby ste sa s ňou o všetkom rozprávali. Ukážte jej, aké má možnosti. Nechajte ju, nech vám povie, čo sa jej páči, no zároveň jej predostrite svoj názor a nahoďte rozumný argument, ktorému nebude vedieť odolať. No pamätajte na to, že je to v prvom rade jej kráľovstvo a jediný, kto sa v ňom musí cítiť skutočne dobre, je práve ona.

Dievčenské izbysú pre ockov väčšinou naozaj komplikované, takže pokiaľ nemáte dokonalú predstavivosť o tom, čo by chceli malé žienky, nechajte celkové posúdenie radšej na mamine a na malej dcérke.