Produkty

Kam ju postavíme?

Preto by sme jej výberu a tiež výberu nábytku mali venovať náležitú pozornosť.
Možno si ešte spomeniete na tie staré obrazovky našich babičiek i rodičov, ktoré boli veľké a veľmi ťažké. K nim bolo potrebné mať masívny stolík, ktorý by tu škatuľu na príbehy udržal.

tv stolek

V dnešnej dobe už používame ploché obrazovky, ktoré sú dizajnovo zaujímavé a veľmi ľahké. V tomto smere ide technika neustále dopredu. Ruka v ruke ide tiež široká ponuka v oblasti vhodného nábytku, ktorý by ju dopĺňal. Nejde len o vhodné umiestnenie, ale aj o to aby sme tento kúsok dokázali zladiť s celým konceptom izby. Dobre navrhnutý stolík pod tv rieši aj vedenie káblov, aby súprava pôsobila príjemným a uceleným dojmom. S tým priamo súvisí aj úložný priestor pre ovládač, časopisy alebo zbierku DVD.

Čo nás bude zaujímať?

1) Šírka a hĺbka
V prvom rade je treba si ujasniť rozmery vášho prístroja. U moderných prístrojov budete riešiť skôr šírku, hĺbka pre vás nebude zase toľko dôležitá. Ideálny nábytok pre jej položenie by ho mal kopírovať alebo len o niečo málo presahovať. Tak budete mať k dispozícii úplne bezpečnú základňu. Vďaka tomu nájdete miesto napríklad na dekoráciu alebo i repro debny.

2) Výška stolíka
Táto kľúčová vlastnosť má zásadný vplyv na naše pohodlie pri sledovaní televízie. To platí najmä pre tých z nás, ktorí trávia pred obrazovkou aj niekoľko hodín denne a v tom prípade by mala byť vo výške našich očí alebo len o málo nižšie. Ak by to bolo inak mohli by sme si zapríčiniť bolesti krčnej chrbtice alebo hlavy. Zároveň by mala korešpondovať s výškou sedačky.

tv

3) Materiály a dizajn
Niekomu vyhovuje klasické prevedenie, iný zase uvíta aj rohové riešenie, ktoré je veľmi praktické u malých miestností. V tomto prípade tak nie je prístroj úplne stredom pozornosti.
Medzi tradičné materiály patrí drevo alebo oceľ, ale môžete si vyberať aj moderné možnosti, ktoré držia krok s prístrojom. Tu sa veľmi silno uplatňuje napríklad temperované sklo. Vyniká svojou odolnosťou a často býva opatrené špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá minimalizuje viditeľnosť odtlačkov prstov či menších škvŕn.

Naším hlavným typom je nábytok s kolieskami, ktorý môžete ľahko presunúť.
Nech už vyberiete akokoľvek, prajeme vám, aby vašej izbe pristal!