Dom a byt

Čo zvážiť pri kúpe poschodovej postele pre deti

Ak máte v rodine nový prírastok a zvažujete kúpu poschodovej postele, zamyslite sa nad týmito výhodami a nevýhodami:

Výhody:

  1. oddelené lôžka– ak je detí viac, každé z nich chce osobný priestor. Možnosť spať samostatne im dáva pocit súkromia a rozvíja ich návyk spať osamote.
  2. viac miesta– zaberie menej priestoru, čo je dôležité najmä v prípade, ak je detská izba menšia. Plocha, ktorú takto ušetríte, môže byť využitá napríklad na hranie. Môžete sa tiež rozhodnúť pre poschodové postele s úložným priestorom, v ktorom môžete uskladniť hračky, školské potreby či oblečenie.
  3. samostatný prístup– je dôležitý najmä v prípadoch, keď majú deti rôzny vek a jedno chodieva spať skôr ako druhé alebo ak dieťa ochorie. Tento typ postelí má nespornú výhodu, ak potrebujete prezliecť plachtu na jednom lôžku alebo dať dieťaťu lieky a pritom nevyrušíte druhé dieťa.
  4. rozložiteľnosť– mnohé poschodové postele ponúkajú rozložiteľnosť na dve samostatné lôžka. Túto možnosť oceníte najmä vtedy, ak plánujete sťahovanie sa do väčšieho alebo keď budete v budúcnosti reorganizovať izbu.
  5. deti ich milujú– áno. Takmer každé dieťa si príde na svoje.budík

Nevýhody:

  1. bezpečnosť– nezáleží na tom koľkokrát deťom poviete, aby liezli hore opatrne, riziko pádu je tu stále. Nechajte okolo postele teda miesto a dajte pozor na ostré a tvrdé predmety. Určite im kúpte posteľ s bariériou, aby počas nepokojnej noci nespadli. Dbajte tiež na to, aby bol nad lôžkami dostatočný priestor.
  2. ustielanie – je o niečo komplikovanejšie najmä na hornom poschodí.
  3. osvetlenie– dieťa spiace hore by malo mať vždy prístup k malej lampičke, aby bezpečne zliezlo dole. Vyvarujte sa blízkosti silného svetla, ktoré by ho mohlo zraniť a tiež vyrušiť iné dieťa.
  4. dostupnosť– nevýhoda najmä pri manipulácii s matracmi alebo dieťaťom.nohy

Vzhľadom na preferencie detí, ich vek a zdravotný stav rozhodnite ktoré dieťa bude kde spať. Ideálne je deti do procesu výberu správnej postele zapojiť. Širokú ponuku poschodových postelí nájdete napríklad na , kde sú na výber masívnejšie i ľahšie postele v rôznych farebných prevedeniach a tvaroch. Zakúpiť si môžete kompletné postele alebo si môžete vybrať konštrukciu, ku ktorej si podľa vlastného uváženia doobjednáte matrace alebo bariéry a úložné boxy.postel