Podnikanie

Zákonné poistenie vozidla rýchlo a výhodne


Máte radi samostatnosť, súkromie a najradšej riešite veci bez pomoci druhých? Chcete poznať všetky výhody, zľavy a mať prehľad kedykoľvek budete potrebovať? Od toho sú skvelým pomocníkom rôzne on-line kalkulátory a možnosti uzatvárať zmluvy on-line.

pojištění

V tomto prípade je reč o pzp. Zákonné poistenie vozidla, ktoré musí byť uzatvorené povinne na každé vozidlo, ktoré je účastné cestnej premávky. Jeho účelom je pokrytie prípadnej škody, ktorá bude spôsobená vozidlom https://colonnade.sk/podnikatel/cestovne-a-urazove-poistenie/poistenie-prepravovanych-osob/ na zdraví alebo na majetku niekomu inému.

Povinné platby nie sú vždy príjemné a väčšinou si výšku nemôžete stanoviť vy. Ale u zákonného poistenia si môžete vybrať poisťovňu podľa toho, aké výhody vám ponúka a koľko by ste za zákonné poistenie platili.

A práve preto, aby ste mali možnosť jednoduchého a rýchleho porovnania, tak môžete využiť online kalkulátor. Získate tak všetky možné informácie o pzp u jednotlivých poisťovní a podľa toho si vyberiete to najvýhodnejšie pre vás a vaše auto.

Okrem porovnaní nemusíte ísť ani osobne uzatvoriť samotnú zmluvu s vybranou poisťovňou. I to zvládnete jednoducho a online. Pôvodnú zmluvu stačí vypovedať písomne a to najneskôr 6 týždňov pred uplynutím výročia zmluvy.

K čomu slúži zákonné poistenie?

Možno si poviete, že keď je niečo zo zákona, tak je to len ďalšie zbytočné platenie. Zákonné poistenie vozidla je však ochrana pre vás.

silnice

Stačí si len predstaviť situáciu, že spôsobíte autonehodu a poškodíte ďalšiemu účastníkovi jeho auto alebo mu spôsobíte škodu na zdraví a v horšom prípade na živote.V tej chvíli je zodpovednosť za škodu na vás a bez zákonného poistenia hradíte všetko zo svojej kapsy. Keby šlo o pár nízkych bankoviek, ale škoda sa môže vyšplhať na tak vysoké čiastky, že prídete o všetko.
Vďaka povinnému pzp však takéto nočné mory nehrozia, pretože škodu a ďalšie výdaje za vás bude hradiť poisťovňa.