Podnikanie

O bábätko bude vždy postarané

Mať bábätko je naozaj radosť. Či už je plánované, alebo neplánované, v konečnom dôsledku sa z neho hneď po pôrode teší naozaj každý člen rodiny. Obzvlášť matka a otec. Pre matku je to, samozrejme, niečo viac. V ženách býva často už od pôrodu zakorenený cit pre materstvo, preto sa začne všetko v jej mysli prispôsobovať tomu, že je matka. No občas to materstvo zvykne aj prerásť cez hlavu.

dítě

Bábätko je na prvom mieste

A to platí od prvého dňa, čo je na svete. Nezáleží na tom, aké mená ste vyberali pred pôrodom. Matka sa pozrie na bábätko a zrazu môže byť všetko úplne inak. Jednoducho sa môže stať, že sa jej nezdá, že by sa vaše dievčatko alebo chlapček malo volať tak, ako ste sa rozhodli. A ako otec s tým nemôžete nič urobiť, pretože si ešte stále pamätá hrôzu z pôrodu a chce vám za to ublížiť. Okrem toho je tu ešte argument,,ja som ho porodila, ja rozhodnem“. A proti tomu sa naozaj nedá nijako protestovať, no nie? Okrem toho, to čo chce bábätko bude vždy prvoradé. Hrať sa, papať, kúpať sa.

Určite si hranice

Je jasné, že matky sú po pôrode rozcitlivené ešte dlhú dobu a potrebujú so svojím potomkom tráviť oveľa viac času ako otcovia. No, ako sa hovorí, všetkého veľa škodí. A vy, ako hlava rodiny, určite nechcete, aby sa z vašej milovanej ženy stala matka, ktorá od svojho bábätka nevie odtrhnúť oči ani na pätnásť minút. Potom trpíte nielen vy, ale aj váš potomok, ktorý bude zvyknutý len na mamu a na nikoho iného. Preto by ste mali čím skôr zakročiť.

chlapec

Urobte si čas pre seba

Zoberte vašu žienku niekam von. Na pohár vína, do kina, do divadla alebo na nejakú výstavu, či do múzea. Kamkoľvek, kde si môžete aspoň trošku oddýchnuť a prísť na iné myšlienky. Jednoducho nemyslieť len na plienky a mlieko. A kto zatiaľ bude s vaším bábätkom? Práve od toho tu je opatrovanie detí bratislava, na ktoré sa môžete stopercente spoľahnúť.