Produkty

Snowboard viazania a ich pripráva


Aby ste si boli istý že Váš novy snowboardový komplet je poriadne pripravený dnešnom článku si prečítate ako správne upevniť snowboard viazania. Skôr ako začnete uistite sa že máte všetko potrebné po ruke. Budeme potrebovať : snowboard viazania, topánky, náradie. Ak máte všetko môžeme začať.
Najprv musíte zistiť ktorou nohou budete stáť na snowboarde v predu. To znamená že budete Goofy nebo Regulár. Postavte sa, majte nohy pri sebe a poproste niekoho aby do Vs ľahko strčil. Noha ktorú využijete ku udržaní rovnováhy, by mala byt vi snowboarde v predu. Existuje niekoľko druhov viazania, a pri výbere sa teda dávajte pozor aby bolo viazanie s vašim snowboardom kantabilné.

vázání

EST viazanie sa prichycuje len s dvoma šrobmi a dajú sa namontovať len na dosky s koľajnicami. Všetky ostatné dosky majú pre upevnenie viazanie systém tri alebo štyri inzertov, teda šrobov. Viazanie na tri alebo štyri šroby môžu byť na dosky môžu byť taktiež namontované. Potrebujete k tomu špeciálny disk ktorý je pre tento systém určený. Pred kúpou sa teda uistite že dané viazanie pôjde namontovať na vašu dosku.

Vložte topánku do viazania a poriadne utiahnite obi dva strapy. Uistite sa že topánka nie je nikde deformovaná. Pohodlie dosiahnete tým že nastavíte pedál na prednú časť viazania, tak aby vaša topánka v ňom perfektne sedela. Jednoducho pedál nasúvajte a vysúvajte do tej doby pokiaľ nenájdete pozíciu ktorá bude pekne kopírovať tvar podrážky. Pri normálnom postoji by ste nemali cítiť žiadny tlak. Ako náhle prenesiete váhu na špičky tlak pocítite. Len dobre nastaveným pedálom platí že sa do svojho viazanie môžete poriadne oprieť a pri jazde sa spoliehať na rýchlu odozvu.

přaskáče

Teraz k najdôležitejšie veci pri montáži viazania k nastavenie uhlu. Toto nastavenie záleží predovšetkým k terénom v ktorom chcete jazdiť najviac. V prašnom sa Vám bude hodiť posunutie viazania viacej dozadu, Čim dosiahnete väčšieho tlaku. V parku Vám bude vyhovovať takzvaný postoj na kačicu. Pretože tak sa Vám bude jazdiť lepšie jazdiť.

Začiatočníkom sa doporučuje 18 stupňou na prednom viazaní a mínus 3 stupne na zadnom viazaní. Čo predstavuje 20 stupňový rozdiel v prednom a zadnom viazaní.