Rolety a markízy

Zabudnite na všadeprítomné žalúzie. Dajte prednosť roletám. Účel vytvorenia tieňu a zaistenia súkromia spĺňajú tak isto, ak nie aj lepšie ako žalúzie.

markýza

Vnútorné rolety
Moderné, estetické a prírodné aj také prívlastky Vás napadnú pri pohľade na rolety. Vyrábajú sa z látky. Ak máte radšej prírodné materiály a chcete vykúzliť príjemnú, hrejivú atmosféru, látkové rolety sú presne pre Vás. Sú vhodné na všetky druhy okien, plastové aj euro okná (aj strešné a atypické). Látky, z ktorých sa vyrábajú majú rôznu priepustnosť svetla. Podľa výberu látky dosiahnete v izbe príjemný chládok, ale aj úplnú tmu. Môžete si vybrať medzi roletami s manuálnym, ale aj motorickým pohonom na diaľkové ovládanie. Pomocou diaľkového ovládania a časového programátora môžete aj v čase Vašej neprítomnosti zaistiť v byte tieň.

Vonkajšie rolety
Vonkajšie rolety majú viac výhod. Ochránia okno pred nepriaznivým počasím ( dámy isto túto výhodu ocenia – pršať začne vždy keď práve umyjete okná) a znížia Vám náklady na energie. Počas slnečných letných dní odrazia slnečné lúče ešte skôr, ako stihnú vyhriať okenné sklo, takže sa prehriatia bytu báť nemusíte. V zime zas zabránia úniku tepla z izby. Vonkajšie rolety sú z hliníku, alebo plastu. Hliníkové rolety sú síce drahšie, ale sú odolnejšie a ich životnosť je dlhšia. Plastové rolety sú cenovo prijateľnejšie, ale nemajú takú dlhú životnosť ako hliníkové.

Markízy
Markízy sú výborným riešením na zatienenie terás. Môžu sa pripevniť na stenu, alebo voľne postaviť tam kde ju práve potrebujete. Chránia priestor proti slnečným lúčom, ale aj pred poveternostnými podmienkami – dažďom a snehom. Tieto výhody najviac oceníte, keď si markízu dáte pri vstupe do domu. Káva na terase bude vďaka tieňu, ktorý Vám markíza vytvorí relaxom. A ak zatúžite po slnku, stačí ju len jednoducho zložiť.

markýzka

Pri rodinnom grilovaní sa vďaka markíze bude opekať už len mäso. Tieň, ktorý si pomocou markízy vytvoríte využijete nie len pri rodinných grilovačkách, ale aj keď zatúžite po šálke kávy v záhrade.