Dom a byt

Príjemný pobyt v našej intímnej časti

Aby sme sa tu mohli cítiť dobre, malo by tomu zodpovedať aj zariadenie, ktoré si sem vyberieme. K našej spálni rozhodne nepatria krikľavé farby, ktoré skôr pôsobia rušivým dojmom. Mali by sme voliť jemné tóny napríklad zelenej alebo modrej, čo sú síce farby zo škály tých studených, ale sú príjemné pre naše zmysly a upokojujú. Po pracovnom dni plnom stresu a rýchlosti jednoducho potrebujeme spomaliť a vypnúť. Dovoľme sami sebe odpočívať. Môžeme si vytiahnuť našu obľúbenú knihu, na ktorú sme už dlhší čas nemali čas alebo si len porozprávať s naším partnerom a stráviť spolu intímne chvíle.

ložnice
Okrem priestrannej a kvalitnej postele by tu nemal chýbať ani pekný nočný stolík, na ktorý si môžeme odložiť prstienky, náušnice alebo hodinky. Rozhodne k nemu patrí aj lampička. Predsa sa nebude chúliť niekde v rohu na zemi? Navyše aj pohár s vodou je príjemným osviežením a my tak nebudeme musieť vstávať a chodiť do kuchyne.

Ale aký je ten pravý?

Správny nočný stolík by nám mal poskytnúť dostatočnú plochu pre odloženie všetkých nevyhnutností. Na hornú plochu patrí predovšetkým menšie osvetlenie, mobil alebo budík. Aj keď v mojom prípade by to asi neprešlo, pretože mi vadí tikot aj bežných hodín. Veľmi príjemné je, keď máte ešte priestor pod hlavnou plochou, kde si môžete odložiť knihu alebo notebook. Ideálne sú preto stolíky so zásuvkou, kam môžete ukryť všetky svoje tajomstvá pred okolitým svetom.Zaobstarať si môžete rôzne policové alebo zásuvkové komplety s dvierkami alebo bez.
Najjednoduchším variantom je nákup spolu s posteľou, kedy bude stolček dokonale ladiť. Alebo môžete siahnuť po zostavách, v ktorých nájdete ešte aj rad skríň alebo komody v podobnom štýle. Ušetríte si tak veľa námahy s premýšľaním, či sa vám sem bude hodiť.

postel

Alebo si môžete zvoliť netradičný tvar, ktorý sa potom stane dominantou celej vašej spálne. Najčastejšie sú varianty štvorcové alebo obdĺžnikové, nájdete však aj rôzne zaoblené alebo valcové. Väčšina z nich patrí k stojacemu nábytku, ale niektoré sú určené aj na zavesenie.

Vyrábajú sa z masívu, lamina i MDF, a to v mnohých farebných prevedeniach a štýloch.

Určite tu nájdete aj vy ten svoj.