Dom a byt

Prerábajte s radosťou

Ženy majú často jasno v tom, čo od života chcú. Chlapi si možno myslia, že sme všetky nerozhodné, ale nie je to celkom tak. Napríklad, ja som to vedela hádam už hneď, ako som sa narodila. Už vtedy som mala asi jasno v tom, ktoré mlieko je lepšie alebo to, kde sa mi chce spať. A teraz mám zase jasno v tom, ako má vyzerať moja domácnosť. Dlho som žila v neprerobenom byte a nemala som čas sa zamýšľať nad tým, ako vlastne vyzerá. Hlavne preto, že som bola veľmi zaneprázdnená, neustále som bola v práci.

zástěna do kuchyně

Keď doma trávite len minimum času, pretože ste stále v práci, len ťažko sa môžete zamyslieť nad tým, ako vyzerá vaša domácnosť. Ste rada, keď si môžete všetko poupratovať a povysávať a nemáte na to ani čas, ani chuť.

Všetko sa však zmení vtedy, keď zostanete na dlhší čas doma alebo, keď prídete do dôchodku, či na materskú. Vtedy človek pochopí, že už žije v domácnosti, ktorá je asi desať rokov za opicami alebo jednoducho za hranicou módy. Chodila som po celom byte a predstavovala som si, čo všetko by som chcela na svojej domácnosti zmeniť. Ako by som chcela prerobiť kúpeľňu a dať tam poriadne svetlá. Ako by som chcela sklenené zásteny do kuchyne či úplne nové dvere a podlahy. Bola som teda naozaj náročná, no vedela som, že to nejako dosiahnem. Aj keď som nemala príliš veľa času, moje odhodlanie bolo viac, než len veľké.

kuchyň

A preto som vedela, že si všetko urobím bez toho, aby ma niečo odradilo. Noačo, že to bude ťažké. V živote je ľahké len máloktorá vec, takže nemám nad čím uvažovať. Keď som to raz chcela, prečo by som od toho mala upustiť? Musíme si predsa plniť svoje sny za každú cenu, nemyslíte?

Napriek tomu, že ma mnohí ľudia odrádzali, pretože som napriek voľnému času neustále pracovala, ja som si všetko prerobila podľa seba. Prečo by som to mala vzdať? Odhodlanie je vždy väčšie.