Zoznamovanie sa cez internet

• Ako je to vlastne so zoznamovaním sa pomocou internetu? Pomocou webových stránok, kedy sa ľudia prvý krát spoznajú nadiaľku? Kedy sa osobne nestreli, no našli k sebe sympatie? Je takáto forma zoznamovania sa pozitívom či naopak? V článku si túto tému trošku rozoberieme a snáď dospejeme k určitým odpovediam.
zamilovaný pár
Nie sme všetci rovnakí. Niekomu nerobí problém chodiť pravidelne na večierky a dokonca aj na tie, na ktoré nie je pozvaný. Nerobí mu problém hocikedy a hocikomu sa prihovoriť a s tou osobou jednať, akoby ju poznal 5 rokov. Pritom ju pozná 5 sekúnd. Na jednej strane to môže pôsobotiť ako drzosť, že si dotyčného/nú nevážime, no na druhej strane zasa naopak. Môže to značiť, že nám je osoba sympatická a máme záujem byť pri nej a pustiť sa s ňou do rozhovoru. Každý to vidí inak a na každého to inak pôsobí. Preto sú nespočetné prípady, kedy ľudia váhajú a so zoznamovaním nie sú takí skúsení, nie sú takí smelí. Môže to potom pôsobotiť, že o dotyčnú osobu nejavia záujem, no pravda je úplne opačná. Príde im taká zaujímavá, až strácajú reč a nedokážu nabrať odvahu s ňou komunikovať.
mladý pár
Vieme, že na internete a obzvlášť pri diskusných odkazoch je frajerom skoro každý. Pri komunikácii nadiaľku máme neskutočnú odvahu. Poznáme dokonca typy, ktorým vravíme „hrdinovia za nikom“. Teda celý deň, každú minútu sedia pri počítači a majú husté reči. Ich život je však opačný. No túto odvahu by sme nemuseli zbierať na vyvolávanie zbytočných konfliktov, touto odvážnejšou formou by sme sa mohli skúsiť zoznámiť.
smějící se pár
Chcem tým povedať, že komunikácia cez internet býva niekedy ľahšia. Takouto formou dokážeme nadviazať vzťah, no určite by sa po čase patrilo, aby sme sa s danou osobou stretli aj osobne, reálne. Počítač nám túto cestu uľahčí a máme možnosť nájsť partnerku/ra, ktorého by sme inak nestretli, pretože sa pohybuje v iných lokalitách než my. A možno takéto zoznámenie môže byť osudné, v pozitívnom slova zmysle. Komunikácia a zoznámenie pomocou internetu nám cestu uľahčí, no určite sa o to musíme zapríčiniť hlavne my a tú možno osudovú schôdzku musíme podstúpiť už takisto my. Počítač je ako taký dobrý kamarát, ktorý nám vybaví rande, no ostatné je už iba v našich rukách.