Dom a byt

Premeňte svoju kúpeľňu na 5 hviezdičkový wellness

Osvetlenie

Aby ste mohli vo svojej kúpeľni dokonale zrelaxovať, nemôžete používať klasické, ostré svetlo. Pri ňom sa totiž človek nedokáže uvoľniť tak, ako keď je tlmené. Preto treba kúpeľňu trošku upraviť. Ak máte čas a nejaké to euro navyše, zainvestujte do bodových lámp. Je dobré, ak sa budú dať otáčať, aby ste ich mohli nastaviť tak, aby vytvorili dokonalú atmosféru. Vyhnite sa studeným a modrým odtieňom. Tie v našom tele totiž evokujú denné svetlo. Druhou alternatívou sú napríklad LED pásiky. Zaplatíte za nich síce trošku viac, no na druhej strane je ich inštalácia veľmi jednoduchá, môžete ich umiestniť v podstate kdekoľvek a v neposlednom rade patria medzi veľmi úsporné svietidlá.

wellness

Pokiaľ sa na takéto zásadnejšie zmeny necítite, kúpte si viacero väčších sviečok. Pri relaxačnom kúpeli vypnite lampu a posvieťte si iba nimi. Najlepšiu atmosféru dosiahnete vtedy, keď ich umiestnite na okraje vane a zopár napríklad na parapetnú dosku pri okne. Dajte si však pozor, aby ste si nepodpálili vlasy, alebo na seba nevyliali horúci vosk.

Vôňa

Pri wellness je vôňa veľmi dôležitá. V kúpeľni by sme sa mali vyhnúť príliš výrazným arómam, pretože ide o menší a uzavretý priestor. Navyše teplo, ktoré vytvorí horúca voda vo vani, vôňu ešte zosilní. Môžete siahnuť po vonných olejoch, vosku, alebo tyčinkách. Výber je v podstate iba na vás. Pokiaľ nemáte skúsenosti v tom, čo dokáže človeka upokojiť, poraďte sa v špecializovanej predajni. Inak by ste zo svojej kúpeľne mohli vyjsť akurát tak podráždení a nie zrelaxovaní.

koupel

Ďalšie drobnosti

Posledná vec, na ktorú nanesiete zabudnúť je aj samotný kúpeľ. Použite penu, alebo soľ, poprípade iné relaxačné prípravky, ktoré sa lejú priamo do vody. Ak máte možnosť, určite si pustite relaxačnú hudbu. Svoje urobí aj vankúšik, ktorý si môžete podložiť pod krk, takto sa vám nebude hlava zosúvať a vy si vo vani poriadne odpočiniete.