Najlepší priateľ človeka je….BLINKIST

Vzdelávanie je nikdy nekončiaci proces, ktorý pridáva nenahraditeľnú hodnotu ducha každému z nás. Čítanie kníh si čoraz vyššie percento populácie nacháva na čas dovolenky, či v tom horšom prípade, na dôchodok. Medzi skrolovaním sociálnych sietí a updatovaním prehľadu sociálneho diania, mnoho ľudí priznáva, že na knihy im nezostáva čas.

šéf
 
Na trhu je také obrovské množstvo zaujímavej literatúry, že je takmer nemožné, aby sme si mohli prečítať všetko, čo nás zaujíma. V obrovskom záplave printov sa občas čitateľ stráca, tajne veriac, že si vyberie správne a stihne prečítať, čo najviac aktuálních titulov na trhu, udržiavajúc sa tak „v obraze“.
 
Mobilná aplikácia Blinkist prišla s výnimočným riešením, ako skombinovať hektický pracovný život, štúdium, rodinu či spoločenské udalosti a vtesnať medzi ne čas pre seba, cenné minúty venované vzdelávaniu. Aplikácia ponúka takzvané „blinky“, teda najdôležitejšie myšlienky knihy spracované do niekoľkých oddelených úsekov.
 
Čo je ešte fenomenálnejšie, knihu si môžete vypočuť v podobe audionahrávky pri rannom šoférovaní do práce či počas obedovej pauzy. Blinkist sa stal nejlepším priateľom manažérov a CEO po celom svete. Medzi stretnutiami im aplikácia dovoľuje „vypnúť“ a venovať pár minút vzdelaniu v kategórii, ktorá ich zaujíma.
 
Startup bol založený v Berlíne v roku 2012. Aplikácia je pre vás k dispozícii zdarma a stačí jednoduchá registrácia na to, aby ste mali bezplatný prístup k jednému, približne 15-minutovému zhrnutiu „Knihy dňa“. Aplikácia vám pošle email s programom kníh zdarma na celý týždeň. Takto si jednoducho spravíte prehľad o tituloch, ktoré vás zaujímajú a len ťažko vám uniknú.

podnikatel
 
V prípade, že ste vášnivý čitateľ a máte záujem o prístup do kompletnej knižnice, kde na vás čaká viac ako 3000+ knižných titulov, máte možnosť mesačného plánu za 9,99 EUR alebo ročného plánu, kde vás mesačné členstvo vyjde na znížených 4,99 EUR.