Podnikanie

LED žiarovky môžu mať aj retro tvar

Moderné, úsporné, variabilné, kvalitné, šetrné a ekologické s dlhou životnosťou, to sú vlastnosti LED svietidiel, ktoré sa dostali na trh už pred niekoľkými rokmi a ktoré sú už súčasťou mnohých priestorov v interiéroch či v exteriéri. Majú výkon, ktorý je porovnateľný s ich predchodcami, a preto sa dajú použiť aj ako hlavný zdroj svetla. LED technológiou sa vyrábajú žiarovky, trubice, panely, reflektory či pásiky a podobne.

Moderné LED žiarovky

Najznámejšie a najčastejšie využívané boli a sú žiarovky, ktoré sú súčasťou svietidiel a dnes ich vymieňame za ich ekologickejší variant, LED žiarovky. Najpoužívanejší typ je led žiarovka e27 so závitom E27, sú kvalitné, vydržia aj časté vypínanie a zapínanie, po zapnutí dosiahnu okamžitý maximálny efekt svietivosti, sú úsporné a ekologické. Na trhu sú rozličné typy podľa uhla svietenia alebo farebnosti, všetky však majú zabudovaný CCD Driver s funkciou eliminácie preblikávania svetla aj po jej vypnutí či jemného svietenia a tiež majú CRI80.

LED žiarovky sa vyrábajú v troch odtieňoch bielej farby, neutrálnej, teplej a studenej, ale ak chcete do priestoru vniesť viac farieb, majte poruke typ DUAL-WHITE žiarovky. Tie sa ovládajú diaľkovým ovládačom, nastavíte ním typ bielej farby, jeho intenzitu, stmievanie, nočný režim alebo plynulý prechod z jednej farby na inú. Neutrálny odtieň si volíme v prípade, že sa nevieme rozhodnúť pre niektorý konkrétny odtieň bielej, teplá sa hodí do relaxačných a oddychových miestností a studená všade tam, kde budeme aktívni, pri športe či iných aktivitách.

Druh bodového osvetlenia

Okrem základných typov sú k dispozícii aj RGB a RGB-W LED žiarovky na kombináciu teplej a studenej bielej farby alebo RGB+DUAL WHITE LED žiarovky, ktoré sú mixom všetkých typov a zároveň aj farebného spektra, ktoré má LED osvetlenie k dispozícii. Umožňuje využívať hru farieb a nastaviť si ich podľa momentálnej nálady. Do popredia sa dostávajú aj retro žiarovky, čo je edícia s názvom FILAMENT, ktorá poteší hlavne vyznávačov retro-výrobkov, pretože žiarovka má tvar klasickej banky, čo plne pripomína jej tradičného predchodcu.