Inteligentné hodinky

Korene „smart“ hodiniek siahajú až do 19. storočia. Prvé pochádzajú z roku 1927, ktoré nemali všetky super funkcie, ale obsahovali iba jednoduchú mapku, ktorá vás dostala do cieľa. Najväčší technologický „boom“ sa začal iba pred niekoľkými rokmi. Dnes už sú inteligentné hodinky na úrovni menšieho mobilu. Samozrejme nemôžme očakávať výdrž batérie, ako býva u ručičkových starých hodiniek, ale oproti mobilom, ktoré nabíjame niekedy aj 2x za deň majú dobrú výdrž. Kvalitné hodinky vydržia 10-30dní priemerne. Aké sú výhody týchto hodiniek?

smart hodinky

Ukazovanie času

Áno, hodinky sú od toho, aby nám ukázali čas. Ale, čo keď sa nám vybije mobil? Nevadí, naše hodinky nám ho zastúpia, ukážu nám čas alebo v niektorých modeloch dokonca môžme z nich si aj zavolať.

Neviem kam som dal mobil

Tiež máte taký zvyk, že niekam položíte mobil a zrazu ho neviete nájsť? Nie je problém. Väčšina hodiniek disponuje funkciou nájdenia mobilu. Po tom, ako zapnete túto funkciu tak vám začne mobil hrať a pri niektorých moderných hodinkách vám to aj ukáže polohu vášho mobilu.

Pomocník pri tréningu

Chete vedieť koľko krokov prejdete za deň, koľko spálite kalórii, poprípade aký máte pulz? Nie je problém, vaše hodinky vám to radi ukážu, keďže ich nosíte na viac „osobnejších miestach ako váš mobil. Tiež sa môžete stretnúť s funkciou monitora spánku. Vaše hodinky vám ukážu koľko ste spali, akú kvalitu spánku ste mali alebo koľko krát za noc ste sa zobudili. Pomôže to vám alebo poprípade vášmu doktorovi.

Notifikácie na hovory a správy

Chcete mať okamžite prehľad o nových správach a hovoroch a nemôžete stále pozerať na mobil? Vaše hodinky vás upozornia vibráciami hneď pri prvej príležitosti. Nechete momentálne s niekým hovoriť? Môžete odmietnuť hovor aj cez vaše hodinky. Potrebujete teraz zdvihnúť hovor, ale váš mobil je ďaleko? Niektoré hodinky majú funkciu volania priamo v nich.

hodinky

Je to drahé?

Dobrá správa je, že väčšinu dobrých hodiniek hravo zoženiete do 100€. Samozrejme, že existujú aj drahšie kúsky. Je to na vás, po ktorých siahnete. Ale rozhodne vám doporučujem jedny si zaobstarať, poprípade kúpiť niekomu na narodeniny.