Športové aktivity už v detstve

Všetci dobre vieme, že pohyb je pre telo prirodzený a veľmi potrebný pre zdravie celého nášho organizmu. Žiaľ, väčšina z nás sa k nemu nevie prinútiť a tak mnoho ľudí má rôzne zdravotné problémy. Poďme sa ale pozrieť na to prečo sa nevieme prinútiť.

fotbal

Počiatok v tejto našej „lenivosti“ do cvičenia môžeme nájsť už v detstve. Práve tu vzniká ten moment kedy si začíname vytvárať určité návyky. Či už ide o zlé alebo dobré návyky začíname si ich budovať už vo veľmi útlom veku. Preto by sme pri výchove detí mali dbať na ich športové aktivity . Je to veľmi dôležité pre ich vývoj. Nemali by sme to podceňovať a nechávať na náhodu.

Pravidelné športové aktivity navyše podporujú ich zodpovednosť. Je to práve pre to, že musia pravidelne chodiť na jednotlivé tréningy a vedia, že tam vždy musia prísť. Na tomto sa najlepšie naučia zodpovednosti a dochvíľnosti. Nedovoľte im však často vynechávať tréningy len preto, že sa im práve nechce. Musíte ich naučiť chodiť pravidelne.

Deti majú veľmi veľa možností, čo si vybrať ako športovú aktivity. Ide hlavne o to rozhodnúť sa, či chcú robiť individuálny alebo kolektívny šport. Vyberajte dôkladne aby ich to po chvíľke neomrzelo. Podporujte ich a nedovoľte im hneď sa vzdať.
Ak si takýmto spôsobom vytvoria návyk športovať budú s tým pravdepodobne pokračovať aj v budúcnosti. Ich telo si zvykne na pravidelný pohyb a bude pre nich ťažšie len tak sedieť a nehýbať sa. Navyše budú zdravý a nebudú mať zdravotné problémy.

halový fotbal

Veľkým rizikom v dnešnej dobe je obezita. Keďže deti trávia väčšinu času doma a nerobia vôbec nič. Žijú sedavým spôsobom života a vonku netrávia už takmer žiadny čas. Čo sa týka stravy je to tiež veľmi zlé, keďže konzumujú rýchlo pripravené a mastné jedlá. Jedia množstvo sladkých a slaných jedál. To všetko prispieva k nezdravému spôsobu ich života. Šport je preto jednou z možností ako ich motivovať aj ku zdravšiemu stravovaniu sa.