Ženy

Ako schudnúť a zabaviť sa pri tom?

Ľudia si na cvičenie väčšinou vyberú posilňovňu, pretože je to pohodlné. K dispozícii sú rôzne fitness stroje od bežeckých trenažérov až po veslárske stroje či závažia a vždy je tu personál, aby vám v prípade potreby pomohol.

kickbox

Jedna vec je začať chodiť do fitka a druhá navštevovať ho pravidelne na základe nejakého tréningového plánu. Každý sa s týmto problémom pasuje a často to končí tak, že človek nie je schopný chodiť cvičiť pravidelne a zostať vo forme.

Dokonca aj pre tých najodhodlanejších ľudí sa chodenie do fitness centra stáva akousi povinnosťou. Vy sem však nemusíte chodiť, máte na výber aj z iných oveľa zábavnejších možností.

Kickbox
Ide o dostupný spôsob zbavenia sa nadbytočných kilogramov. Mnoho telocviční ponúka kurzy tohto typu. Kickbox je skvelý spôsob uvoľnenia stresu po dlhom dni v práci. Ďalšou výhodou je samozrejme vypracované telo a tiež sa naučíte brániť sa.

Hula Hoops
Mnohí túto aktivitu podceňujú a myslia si, že je určená hlavne deťom. V skutočnosti však krútením kruhu spálite až 600 kalórií za hodinu a ešte sa aj zabavíte a nemusíte nikam chodiť, obzvlášť, keď neobľubujete cvičiť medzi ľuďmi.

Frisbee
Zabavte sa spolu s priateľmi! Môžete sa stretnúť cez víkend v parku a urobiť si takto príjemné popoludnie. Je to skvelý spôsob, ako schudnúť a zároveň stretnúť sa s priateľmi. Za pol hodinu spálite zhruba 100 kalórií.

Bokwa
Že ste to ešte nikdy nepočuli? Ide o kombináciu afrického tanca a kickboxu, hlavným cieľom je kresliť písmená a čísla nohami pri počúvaní hudby. Je to skvelé kardio cvičenie.

Parašutizmus
Možno vám to nepríde ako cvičenie, pretože v podstate nič pri tom nerobíte len padáte dole, je to však zábavné a cestou dolu spálite nejaké tie kalórie, približne 144 za hodinu, čo nie je vôbec zlé na takúto vzrušujúcu aktivitu.

kruh

Doga
Môže to znieť čudne, ale nikdy nezahoďte možnosť zacvičiť si so svojim psom. Ide o cvičenie jogy s vaším havkáčom.