Podnikanie

Na pneumatikách sa šetriť neoplatí

Prišiel ten čas, kedy pneumatiky na vašom aute definitívne doslúžili? V tom prípade sa nachádzate pred veľkým rozhodnutím, a to nákupom tých nových. Hovoríme o časti automobilu, ktorý je zodpovedný za bezpečnosť jazdy. Preto by ste na pneumatikách určite nemali šetriť.

přezutí pneu

Ojazdené a neekonomické

Mnoho ľudí siahnete po ojazdených pneumatikách. Vidina ušetrenia peňazí je samozrejme silná. V tomto prípade, to však nemusí byť úplne tak. Po prvé kupujete takpovediac mačku vo vreci, keďže niekedy sa nedá na sto percent odhadnúť, v akom stave sú pneumatiky v skutočnosti. Navyše ich budete môcť používať omnoho kratšie, ako tie nové. Pri predajnej cene teda ušetríte nejaké tie peniaze, avšak tie môžete veľmi rýchlo prerobiť.

Kde nakupovať?

Nákup pneumatík by ste mali uskutočniť jednoznačne v serióznom servise. Tam vám vedia navyše dobre poradiť. Ak teda nepatríte k skúseným automechanikom, nemusíte mať obavy, že nakúpite zle. Autoservis Dubnica pneumatiky nie len predáva, ale taktiež vymieňa a uskladňuje. Takže ak ešte neviete kde presne nové pneumatiky zoženiete, určite vyskúšajte túto možnosť. Nájdete tu všetko na jednom mieste, takže ušetríte aj svoj čas. Ak si myslíte, že uskladnenie pneumatík nie je až tak podstatné, ste na veľkom omyle. Preto nepodceňujte žiadnu zo spomínaných záležitostí ohľadom vašich pneumatík.

pneumatika

Zimné verzus letné

Ak patríte k tým,ktorí aj počas leta nechávajú na svojom aute zimné pneumatiky, mali by ste s tým čím skôr prestať. Takto ich nadmerne ničíte, jazda sa stáva nebezpečnou a navyše sa to odrazí aj vo vašej peňaženke. Nejde iba o to, že ich budete musieť meniť častejšie. Zimné gumy v lete totiž zvyšujú aj samotnú spotrebu automobilu. Ak teda chcete ušetriť z dlhodobého hľadiska, na letné prezúvanie určite nezabudnite. Aj v tomto prípade platí, že pneumatiky by mali byť uskladnené správne.