Peniaze

Ako postupovať v prípade niekoľkohodinového meškania lietadla?

Viem, že to nie je príjemné, ak sa nachádzate na letisku a nečakane sa stanete svedkami niekoľkohodinového meškania lietadla. Nielenže teraz budete nútení niekoľko hodín čakať, ale možno sa vám narušila aj vidina vašich plánov. To platí aj v podobnom prípade, ak bude váš plánovaný let za rôznych okolností zrušený.

  • Ale pozor, pokiaľ váš leta mešká viac než 3 hodiny, máte nárok na finančné odskodnenie za meskanie letu. V nejednom prípade vravíme o kompenzácii v sume 250 – 600 eur.

airport

Nemusíte teda len tak nečinne s krivdou čakať, ale naopak začať podstupovať všetky kroky k tomu, aby ste pri žiadaní kompenzácie dosiahli čo najlepší efekt. K tomu však potrebujete disponovať potrebnou dokumentáciou a dôkazmi.
Ako prvé si všimnite tabuľu s rozpísanými letmi a informáciu o meškaní. V tomto momente odporúčam, aby ste si jej stav odfotili do mobilu, získate tým dôkaz číslo jedna.
Vašu letenku a takistopalubnú vstupenku si uschovajte, na letenke máte časovú informáciu o odlete a na palubnej vstupenke čas reálneho odletu. Určite ich netrhajte ani nevyhadzujte, máte dôkaz číslo dva.
Na letisku, v ktorom čakáte, prípadne v ktorom ste vystúpili si nezabudnite od zamestnancov vypýtať potvrdenie o meškaní, sú povinní vám ho dať a budete ho pri reklamácii takisto potrebovať.

čekání na let

Tieto dôkazy sa určite oplatí odložiť, pretože na reklamáciu a žiadosť o finančnú náhradu máte nárok v lehote až dvoch rokov. V opačnom prípade ale odporúčam obrátiť sa na sprostredkovateľov služieb, ktorí sa týmto typom kompenzácií zaoberajú a dokážu zaobstarať všetky potrebné papiere a dôkazy z konkrétneho dňa. Nemusí ísť spravidla o právnika, ale o spoločnosť zaoberajúci sa konkrétnou témou ako napríkladclaimcloud, kedy je v prípade neúspechu celá služba zdarma. Celý postup navyše prebieha bez väčších komplikácií či zbytočného zdržovania vášho času.