Dom a byt

Stojan na kvety

Kvety vo väčšine prípadov potrebujú pre svoj optimálny rast dostatok slnka a živín. Ich nároky na vodu sa rôznia. Denné svetlo ale potrebujú asi všetky rastlinky, ktoré sa zvyknú s obľubou pestovať doma.
V obchodoch je dostatok prenádherných kvetináčov. Rôznych veľkostí aj materiálov. Vyberie si celkom iste každý. Od klasických hlinených, cez porcelánové, kameninové, od moderných až po vintage. Tie posledné sú moderné hlavne v poslednom období. Moderné a zároveň imitujúce niečo staré, cenné až priam dýchajúce provensálskou atmosférou.

květináč

Kam ale všetky nádherné kvetináče plné kvetín umiestniť tak, aby jednak vynikli a jednak mali dostatok slnka ?
Výber stojanov na kvety je žalostne malý. Márne chodím z obchodu do obchodu- veruže nič nenachádzam.
Zostáva teda jediné- urobiť si, alebo dať si urobiť vhodný stojan na kvety. Najprv si ale :

  • Vyberieme miesto, kde by mal stáť
  • Rozmyslime si, koľko kvetináčov by sme na to chceli postaviť
  • Vybrať si štýl korešpondujúci s celkovým zariadení domu, bytu či izby

Ak máme jasnú predstavu, potom si vyhotovíme, alebo dáme vyhotoviť stojan.
Ja som sa inšpirovala jedným časopisom a dala som si vyrobiť drevený stojan v tvare stromu. Na každú vetvu bolo možné umiestniť nepravidelne niekoľko kvetináčov. Materiál stojanu korešpondoval s materiálom nábytku a výsledok bol celistvý, jednotný.

stojan

Moja známa má celý domček zariadený v rustikálnom štýle a urobila si sama nádherné stojany na kvety. Sú to vlastne kláty dreva rôznej veľkosti aj s kôrou a na ne poukladala kvetináče. Pôsobí to nenásilne a je to veľmi estetické. V blízkosti presklenej steny umiestnila polovičnú guľatinu, opäť s kôrou a na to po dĺžke hádam aj 3 metre poukladala rôzne rastlinky.
Nemusíte teda zbytočne behať po obchodoch- nič tam nie je. Vymyslite si niečo vlastné. Ušetríte a navyše vás zo zaručene poteší. Iba vy predsa presne poznáte čo sa vám páči a čo sa do vášho interiéru naozaj aj hodí.