Steam má novú konkurenciu- Epic Games Store

Spôsob prístupu k mulitmédiám a videohrám sa mení, disky a obchodné domy nahrádzajú komfortné online platformy, z ktorých si videohry môžete stiahnuť priamo doma a máte ich v podstate ihneď k dispozícii, samozrejme za požadovaný poplatok totožný s predajnou cenou. Dokonalým príkladom takejto platformy je Steam, ktorý ponúka bohatú knižnicu hier, stačí ju len navštíviť cez váš počítač a zakúpiť si ľubovoľnú hru, ktorú následne môžete aj priamo hrať a bude uložená vo vašej zbierke na vašom súkromnom účte v platforme Steam. Nestratíte ju, nepožičiate, nepoškrkáte,… bude uložená a kedykoľvek dostupná v bezpečí vo virtuálnej podobe, teda nie na disku.

minecraft

S platformou Steam ste už ale zrejme zoznámení, preto vás chcem v tomto článku informovať o novinke- novej hernej platforme populárnej spoločnosti Epic Games.
Cieľom a náplňou vzniku Epic Games Store bolo vytvoriť rozšírený a hlavne pre verejnosť dostupný priestor k poskytovaniu viacerých populárnych, ale hlavne budúcich a nových hier, ku ktorým budú mať komfortný prístup všetci záujemcovia. Zároveň tak poskytnúť priestor a nástroje pre vývojárov, aby ich práca bola stále efektívnejšia. Určite vás však zo všetkého najskôr zaujíma, aké tituly táto novinka zatiaľ poskytuje. Aktuálne je prístupných len 6 titulov, no treba si uvedomiť, že platforma sa určite bude rozširovať a ponúkať stále väčší výber a teda v čase, kedy čítate tento článok, už môže byť informácia neaktuálna a výber širší. Každopádne prvých 6 oficiálne dostupných titulov predstavujú tieto obľúbené hry:

hra

  • Unreal Tournament, Fortnite, Shadow Complex, čerstvá novinka Ashen, Hades a Hello Nieghbor: Hide and Seek.

V najbližšej dobe môžeme samozrejme očakávať príchod ďalších dostupných titulov, tie najbližšie budú:

konzole

  • Darksiders III, Rebel Galaxy Out of Law, Satisfactory, Journey, Super Meat Boy Forever, Maneater, World War Z, Outer Wilds, Genesis Alpha One