Internet

Prečo je web na mieru lepšou voľbou

Keď si budete chcieť založiť vlastný web, tak si nechajte urobiť web na mieru. Takto dostanete presne to, čo potrebujete k svojmu podnikaniu či tvorbe. Lacnejším a niekedy možno i rýchlejším variantom je využiť už hotové šablóny. To však nemôžete počítať s originalitou a šablóny majú aj svoje ďalšie úskalia.

Žena sedí pri stole, pracuje na počítači a pije kávu v prítmí

Jednoduché, no nedokonalé

Ak sa rozhodnete, že svoj web vytvoríte pomocou šablón, všetka práca bude veľmi rýchla, lacnejšia a takých deväťdesiat percent svetovej populácie, by túto úlohu mali zvládnuť aj sami. V čom je teda problém? Pri šablónach na založenie, respektíve, vytvorenie, v podstate žiaden problém nie je. Ak chcete web na „rekreačné“ účely, teda napríklad, že radi píšete a svoje diela chcete niekde zverejňovať alebo máte chovnú stanicu psov a web bude slúžiť len na komunikáciu s ostatnými chovateľmi a záujemcami o šteňatá, šablóny sú pre vás úplne postačujúce.

Profesionálny web niečo stojí

Web na mieru by ste mali riešiť vtedy, ak vaše webové stránky tvoria gro vášho podnikania. Hovoríme napríklad o eshopoch, firemných weboch väčších spoločností, weboch, kde predávate svoje služby (napr. fotografia, video, tvorba textu a tak ďalej). Web na mieru pôsobí lepšie, profesionálnejšie a v neposlednom rade sa vám bude s ním jednoduchšie pracovať, pretože bude navrhnutý presne podľa vašich požiadaviek a potrieb.

Žena v modrom tričku sa pozerá do tabletu

Koľko vás bude web na mieru stáť

Cena takejto webovej stránky môže byť veľmi odlišná. Ak oslovíte nejakého študenta informatiky, môže vám vytvoriť naozaj pekné a funkčné stránky za nízku cenu. To by ste však museli mať veľmi veľké šťastie. Ak potrebujete naozaj dobrý a profesionálny web, oslovte firmy, pri ktorých je cena samozrejme vyššia. Začína sa na niekoľkých stovkách. Vyšplhať sa však môže až do niekoľkých tisícok. Všetko záleží od toho, čo presne potrebujete.