Dom a byt

Oddych je dôležitý

Život bez stresu?

Možno ste už počuli, že mierny stres je pre zdravie prospešný. To je síce pravda, ale ide len o určitú nízku hladinu stresu, ktorá podporí produkciu adrenalínu a vzpruží Vás počas dlhého únavného dňa, dodá Vám energiu a zvýši Vašu výkonnosť. Na druhej strane, telo aj myseľ potom prahne po oddychu.

Srub v horách

10 dôvodov prečo musíte oddychovať.

  1. Chránite svoje srdce – znižujete riziko vysokého krvného tlaku alebo infarktu
  2. Zlepšíte si imunitu – chronický stres trvajúci viac ako jeden mesiac zdvojnásobuje Vaše šance podľahnúť vírusom
  3. Posilňujete pamäť – ak po námahe doprajete mozgu zaslúžený oddych, znížite v ňom hladinu bielkovín, ktoré sa spájajú s Alzheimerom
  4. Znížite riziko mozgovej príhody – a to až o 24%
  5. Vyhnete sa depresii – stres zabíja mozgové bunke a bráni nielen ich tvorbe, ale redukuje aj produkciu hormónov šťastia (sérotonín, dopamín)
  6. Budete robiť lepšie rozhodnutia – bude Vám to myslieť jasnejšie a môžete sa sústrediť na pozitívnejšie stránky veci
  7. Schudnete – pocit dokonalej harmónie Vám prinesie viac šťastia ako jedlo
  8. Zbavíte sa akné – výsledok je očividný na mastnejšej pleti a pri mnohých kožných problémoch
  9. Prospeje to Vášmu intímnemu životu – ostane Vám viac energie, ktorú ocení Váš partner či partnerka
  10. Znížite riziko rakoviny – spomalíte množenie sa rakovinových buniek a dokonca urýchlite uzdravenie

Strom ve stromě

Vytvorte si svoje miesto na relax

Z dlhodobého hľadiska je dobré nájsť si svoj kútik, ktorý Vám poslúži ako útočisko vždy, keď budete chcieť uniknúť pred svetom. Ideálne je, ak sa nachádza mimo mestského ruchu a môžete sa do neho uchýliť po celý rok. Na to vynikajúco poslúžia rôzne chatky a záhradné domčeky. Nemusí ísť o luxusné stavby, dôležitejšie je pohodlie.
Pri stavbe alebo kúpe sa snažte nenarušiť kolorit krajiny, používajte prírodné materiály (kameň, drevo, sklo). Elegantným riešením sú drevené vonkajšie a vnútorné obklady, dostupné v rôznych profiloch .

Notebook na gauči

Výsledná spojitosť a spätosť s prírodou dodáva výslednému dizajnu harmóniu, nenarúšajú životné prostredie, materiály sú ekologické, je ich možné recyklovať, Váš zásah bude vratný. Ako zariadenie Vám môžu poslúžiť staré prútené kreslá či palety a ak si do hniezdočka prinesiete aj niekoľko osobných predmetov, môžete tam stráviť nerušene oddychom alebo drobnými úpravami celé hodiny či dni, pričom prídete na iné myšlienky.