Nie je čas na výhovorky

Premýšľali ste už niekedy prečo keď sa práve vo chvíľu keď sa chystáte osloviť to pekné dievča oproti vám, zrazu váš mozog zarazí. No vlastne nezarazí. On iba zarazí vás a začne vám dávať všetky možné aj nemožné alternatívy čo by sa asi tak  mohlo stať a prečo zlyháte. Určite má priateľa, je na peniaze, je lezba, vysmeje ma a podobné nezmysli. Čo keby sme vám povedali že to nie je z tak celkom vaša vina ani chyba výchovy.  Môže za to evolúcia.  

mladý muž.jpg

Teraz si asi poviete že je to nezmysel. Ale ak sa nad tým zamyslíte tak niekedy bolo na celej planéte maximálne niekoľko stoviek tisíc ľudí. Tí žili v tlupách a ak vám ani to nestačí tak si to teda spočítajme. Ak bolo v tlupe 100 ľudí a odrátame deti, starcov, nemocných, škaredých alebo inak postihnutých tak nám mohlo ostať tak 40 ľudí. Z týchto 40 ľudí bolo povedzme 30 mužov a 10 žien. Povedané po lopate. Na jednu ženu pripadali 3 chlapi. Ak ste neboli práve vodca tlupy museli ste sa presadiť nejako inak ako len na základe svojho postavenia. Boh vás chráň ak ste za zapozerali do ženy vodcu tlupy. To ste rovno mohli spáchať samovraždu. Aspoň by ste zomreli nemej bolestne. A práve  takto či sa vám to páči alebo nie, takto premýšľať váš mozog v podvedomí. A vždy keď začnete porozmýšlať čo poviete tej kočke oproti.

sportovec.jpg
 
Keby sme vám  teda povedali že máme pre vás riešenie, prijali by ste ho alebo by ste žili vo svojej tlupe sám ako port aj naďalej. Riešenie je celkom jednoduché a spočíva prekonaní toho sa. Prestaňte sa na to dívať ako na problém. Alebo lepšie, prestaňte to chcieť. Spomínate si ešte ako ste ako malé dieťa čakali na Ježiška a snažili sa nezaspať. No schválne že ste zaspali. Alebo práve keď potrebujete ráno skoro vstávať, nepomôže vám ani spočítať celý salaš ovečiek aby ste zaspali. Nie že by to bolo nemožné ale váš mozog vám to podvedome nedovolí pretože sa vždy nájde niečo čo je v tejto chvíli oveľa viac dôležité ako to čo vedome chcete. Naša rada je jednoduchá a v jednoduchosti je predsa krása. Nechajte veci plynúť, Neočakávajte ale reagujte. Hneď ako začnete reagovať na to čo sa práve deje, nebudete mať čas premýšľať o tom čo by sa mohlo pokaziť, ale naopak. Budete musieť konať.