Internet

Naučte sa používať internet

Ak by vám niekto povedal, že sa máte naučiť používať internet, asi by ste sa chytali za hlavu. Veď ste na ňom predsa od rána do večera. Zamysleli ste sa však niekedy nad tým, čo vlastne na webe robíte najčastejšie? Ak ho využívate na chatovanie, nahrávanie fotografií, prezeranie profilov svojich „priateľov“, alebo čítanie bulváru, nemôžete úplne tvrdiť, že internet naozaj využívate. Táto celosvetová sieť nám pritom ponúka toľko možností, ako ju využiť plnohodnotne.

počítač

Ak sa naši starí rodičia chceli niečo dozvedieť, museli zájsť do knižnice, vyhľadať danú literatúru, požičať si ju a listovať a čítať, kým sa nedostali k tomu, čo potrebovali. My máme neskutočnú výhodu. Potrebujeme zistiť recept na sviečkovú? Stačí vytiahnuť telefón a všetky potrebné informácie vyhľadáme za pár sekúnd a navyše zadarmo. Pokazí sa nám auto? Nepotrebujeme cez známych zháňať číslo na odťahovú službu, či najbližší autoservis, pretože všetko nájdeme online. Ak chceme vedieť, kedy nám ide najbližší autobusový, či vlakový spoj, nemusíme utekať na zastávku a cestovný poriadok opisovať na papier. No a takto aby sme mohli pokračovať snáď donekonečna.

klávesnice

Ak teda máte k dispozícii internetové pripojenie, čo pravdepodobne máte, začnite ho využívať tak, aby ste z neho mali aj nejaký ten osoh. Ak by ste aspoň hodinu nezmyselného lajkovania fotiek a statusov, vymenili za čítanie správ, či zaujímavých článkov, výš všeobecný rozhľad, by v priebehu niekoľkých mesiacov predbehol vysokoškolského profesora. Nie je teda škoda, že web využívame hlavne na zabíjanie voľného času? O ďalších praktických funkciách ani nemusíme hovoriť. Napríklad platenie účtov, vybavovanie úradných záležitostí, či hľadanie práce.
Ak sa už bavíme o používaní internetu, je dobré ak sa naučíte potrebné informácie správne vyhľadávať. Každý internetový prehliadač funguje na veľmi jednoduchom princípe. Hlavné je to, aby ste zadali tie správne výrazy, a to sa treba naučiť. Stačí si len trošku všímať, podľa čoho sú dané témy vyhľadávané a po krátkom čase budete vedieť nájsť všetko čo potrebujete, za pár sekúnd.