Produkty

Krídla dverí sa otáčajú na pántoch

Na Slovensku sa rozšíril počet spoločností, ktoré vyrábajú a predávajú stavebné materiály či iné potrebné súčasti stavieb, a tiež prispievajú k realizáciám stavieb, na ktoré dodávajú svoje produkty. LM-MONT patrí k tým spoločnostiam, ktoré vyrábajú stavebné prvky a tieto výrobky aj umiestňujú na stavby. Svetlo sveta firma uzrela v roku 2008, odvtedy sa dynamicky rozvíja v oblasti výroby sklenených a hliníkových konštrukcií. Množstvo realizovaných stavieb je dôkazom toho, že ich produkcia zahŕňa iba kvalitné výrobky z moderných materiálov, ktoré sa spájajú do inovatívnych riešení konštrukčných systémov, potrebných pre projektantov a architektov.

Dvere otvárajú nové priestory

Firma sa poctivo sústredí na neustále zlepšovanie a rozvíjanie nových technologických postupov, ktoré sú základom pre výrobu a realizáciu len kvalitných produktov a stavieb. V spoločnosti pôsobia výhradne odborníci, ktorí vykonávajú kvalitný kompletný servis počnúc poradenstvom, vypracovaním projektovej dokumentácie a podieľaním sa na realizáciách stavieb. Z ich výrobných hál vychádzajú výrobky zo skla a hliníka, dvere, okná, fasády, zasklené terasy či zimné záhrady, pergoly, sprchovacie kúty, hliníkové steny, zásteny, zábradlia a veľa iných súčastí stavieb.

Jeden z mnohých typov dverí

Sklo a hliník spolu s nerezom patria k základným materiálom, ktoré spoločnosť využíva na výrobu spomínaných prvkov ako sú napríklad dvere. V hliníkovom ráme so sklenenou výplňou patria k ťahúňom v tejto oblasti, takisto aj hliníkové okná či zasklené steny. Súčasťou dverných krídel sú však mnohé prvky, bez ktorých by neboli dvere funkčné, a patria tam napríklad obložkové pánty https://lmmont.sk/kovanie-na-sklo-2/kyvne-dvere/. Tie sa používajú prevažne na sklo, ktoré má hrúbku 8 a 10mm, vyrábajú sa v povrchovej úprave imitácie nerezu alebo lesklého chrómu. Nosnosť takého pántu je 22,5 kilogramov, ich dizajnové prevedenie môže mať mnoho variácií. Okrem neho je v ponuke pánt typu stena – sklo vsunutý, v rovnakom prevedení povrchov a s rovnakou nosnosťou 22,5kg alebo pánt stena – sklo nevsunutý či pánt sklo – stena s aretáciou 90, 135 a 180 stupňov.