Produkty

Kde všade sa dá použiť tatranský profil?


Navyše jeho nezameniteľná vôňa vás vráti späť do detských rokov a možno aj na miesta, ktoré ste kedysi milovali. Vedeli to už naši predkovia, ktorí nám odovzdali rad tradícií.

palubky

Tento materiál je v súčasnosti najpopulárnejší práve u obkladov v interiéru.
Čím všetkým sa pýši?

o univerzálne použitie
o nadčasovosť
o atraktívny vzhľad
o jednoduchá aplikácia
A tak by sme mohli pokračovať ďalej.
Navyše jeho hlavnou prednosťou je prírodné masívne drevo, ktoré vonia.

Pristúpme k montáži
V prvom rade musia byť steny úplne suché a dosky plne aklimatizované. Samotné steny by mali byť tiež dobre vyzreté, pretože potrebujete zabrániť opätovnému navlhnutiu. Akonáhle vám tatranský profil dodajú, jednotlivé dosky nechajte takzvane odstáť a to po dobu najmenej 48 hodín. Počas tejto doby sa dokonale prispôsobia teplote v miestnosti a vlhkostným podmienkam.
Potrebujete rovný povrch, aby ste mohli vykonať presné položenie, u krivých múrov by to mohol byť trochu problém. V prípade nerovností si môžete kúpiť vyrovnávacie podložky a všetko bude v poriadku.

podlaha

Podkladová konštrukcia z drevených hranolov
Tatranský profil sa buduje z jednotlivých hranolov, ktoré musia mať rovnakú hrúbku. Vlhkosť u oboch komponentov musí byť najmenej 14%.Význam tejto konštrukcie spočíva najmä vo fixácii dosiek, ale zabezpečujú aj prúdenie čerstvého vzduchu. Okrem toho sa používajú rôzne izolačné materiály, ktoré oceníte najmä pri skrášľovaní vášho podkrovia. V každom prípade nezabudnite na ochranný náter.

Zázračný systém pero a drážka
Po všetkých prípravách už prichádza na rad to hlavné a to je osadenie profilu. Položenie je vďaka dômyselnému systému jednoduché a pritom veľmi rýchle. Najskôr však odporúčame, jednotlivé dosky si dobre prezrite a zoraďte, potom neurobíte chybu. V tom vám pomôže napríklad nadväzujúca textúra dreva. Pre fixáciu budete potrebovať klince s malou hlavičkou. Ich výhodou je, že keď je nabijete do pera, nie sú takmer vidieť.

Doprajte si takú nádheru aj vy vo vašom dome!