Cestovanie

Dokonalosť pre vašu ratolesť

Vlastný miestnosť a priestor sú pre váš malý poklad naozaj kľúčové. Nielen preto, že v nej bude tráviť väčšinu svojho času, ale už len z obyčajného princípu. Jeho kráľovstvo je niečo dôležité, niečo, čo bude váš nezbedník buď milovať, alebo nenávidieť. Preto je najlepšie, keď začnete zariadenie riešiť okamžite. Čím skôr, tým lepšie.

Je samozrejmosťou, že nebudete zariadenie riešiť hneď, ako sa narodí. Nemôžete predsa vedieť, aký bude mať vkus a čo sa mu bude páčiť. A nemôžete mu ani vnucovať veci, ktoré sa páčia vám.

Kráva a dítě s deštníkem

Tak to v živote jednoducho funguje. Či sa vám to páči, alebo nie, to, že má niekto rovnakú krv ako vy ešte neznamená, že sa mu budú páčiť rovnaké veci, ako sa páčia vám. Je to jednoduché. Musíte počkať, kým bude váš malý poklad dostatočne starý na to, aby mal vlastný názor. Aspoň na niektoré veci, ako je napríklad nábytok do detskej izby. Nechcete predsa, aby ste mu niečo za nemalé peniaze kúpili a v konečnom dôsledku zistili, že sa mu to vôbec nepáči. Nebudete predsa prerábať na niekoľko ráz.

Názor vášho drobca by mal byť pre vás veľmi dôležitý. Ukážete mu tým, že vám na ňom veľmi záleží a že sú pre vás dôležité nielen jeho názory, ale aj rozhodnutia.

V dnešnej dobe si naozaj môžete vybrať z obrovského množstva zariadení do ktorejkoľvek miestnosti vo vašom byte. Nikdy toho nebolo viac a človeku sa z toho priam zatočí hlava. No vždy si môžete nechať poradiť práve od vášho maličkého, ktorý má určite veľmi presnú predstavu o tom, ako by malo jeho kráľovstvo vyzerať. Nenechajte sa odradiť a podporte ho v jeho rozhodnutiach. Vyberte spoločne písací stolík, posteľ, skriňu a aj stoličku k písaciemu stolu. Môžete si byť istý, že to ocení.

Panáčci na hraní

Netvrdíme však, že by ste vašu ratolesť nemali pri rozhodovaní usmerniť. Je dôležité, aby rešpektoval vás a váš názor, presne takisto, ako vy rešpektujete jeho. Pamätajte na to, že vy ste rodič a on má poslúchať vás, nie vy jeho.