Dom a byt

Čo robiť, keď vám začne zatekať do mobilného domu

Mobilné domy https://www.euro-mobilnedomy.sk/ plnohodnotne nahrádzajú klasické domy či chaty. V niečom sa však rozdiely nájdu. Napríklad v tom, že keď chcete mobilný dom opraviť, je to trochu komplikovanejšie. Veľmi kritickou časťou takéhoto príbytku „na kolesách“ je strecha. Ak vám totiž do domu začne zatekať, budete mať pomerne veľký problém.Detail na tmavú strešnú krytinu.jpg

Trochu iná strecha

Najväčším problémom pri poškodenej streche je, že nie je úplne obyčajná. Mobilný dom je v podstate taká maringotka, teda ide o zmontovanú škatuľu, v ktorej musí byť všetko na svojom mieste. Inak nemusia veci úplne fungovať. Keď začalo tiecť do toho nášho, chceli sme sa do opráv pustiť sami, no veľmi rýchlo sme pochopili, že to nebude úplne jednoduché.

Nechajte to na niekoho, kto vie ako na to

Pri akokoľvek poškodení strechy na mobilnom dome, si budete musieť asi zavolať profesionálnu firmu. Aj my sme sa do toho najprv chceli pustiť svojpomocne, no keď sme uvideli tie komplikované vrstvy izolácie, plechov a ešte kadečoho, veľmi rýchlo sme si to rozmysleli. Verte, že by ste sa do toho sami naozaj nemali púšťať. Stačí nie poskladať zle a z kvapkania bude vodopád.

Problémom je lepšie predchádzať

Na záver by som vám rada dala ešte niekoľko rád, ako takýmto incidentom, teda tomu, že vám strecha začne zatekať, predchádzať.
Muž v klobúku a kabáte s cigaretou v ústach stojí v daždi.jpg

  • Keď budete mobilný dom kupovať, vezmite si so sebou niekoho, kto sa rozumie takýmto veciam. Takto budete mať istotu že nekúpite už poškodený dom.
  • Dajte si pozor, aby ste dom nepostavili na miesto, kde môže dôjsť k mechanickému poškodeniu strechy. Hovorím hlavne o stromoch. Môže z nich padnúť väčší konár alebo, čo je ešte horšie, na strecha sa kopí lístie a iné nečistoty. To bol aj náš prípad. Po zime, kedy na streche ostal prírodný materiál, nám do domčeku začalo tiecť. Ak nemáte inú možnosť, tak sa snažte strechu aspoň pravidelne čistiť.