Produkty

Spríjemnite deťom začiatok školy

Každý jeden rok so svojou dcérou zvádzam priam tretiu svetovú vojnu. Je normálne, že sa už také malé dievča neteší do školy? Vždy som si myslela, že to začína až niekedy na druhom stupni. Až keď deti prichádzajú do puberty, mali by začať protestovať? Nefunguje to náhodou tak? No, je dosť možné aj to, že moje dieťa nie je celkom v pohode. No nepríde mi normálne, že má zo školy hotovú traumu. Dokonca nechce pozerať filmy a rozprrozprávky, v ktorých deti idú do školy alebo kde sa slovo škola len spomína.

ořezávátko

Žiadny rodič nechce, aby sa jeho dieťa trápilo
Najprv som sa kvôli tomu veľmi rozčuľovala, no neskôr som začala byť viac zúfalá, ako nahnevaná. Rozmýšľala som už aj nad tým či v škole moju dcéru niekto nešikanuje, alebo nebodaj či nemá nejaký vážnejší problém s učiteľkou. Potom som však dospela k záveru, že moja dcéra má jednoducho k škole odpor, napriek tomu, že je ešte malá.

Ako ju donútiť k radosti?
Nemôžete dieťa donútiť, aby sa do školy tešilo. Veď ani mne sa nikdy nechcelo ráno vstávať, učiť sa a robiť si úlohy. Chcela som sa hrať a behať po vonku a presne to by chcela aj ona. No nejako som jej musela ten príchod školy spríjemniť. Rozmýšľala som nad tým, čo vždycky zaberalo na mňa. Nemohla som veriť tomu, že mi to nenapadlo skôr.

tužky

Nakupujte spolu školské potreby
Ak mi niečo naozaj zaručene vždy vyčarilo úsmev na tvári, tak to bolo nakupovanie zošitov, školskej tašky, rôznych farebných pier, ktoré voňali, zápisníkov a podobných vecí. Skúsila som to aj na moju dcéru a čuduj sa svete, zabralo to. Navštívili sme papierníctvo košice a moja dcéra sa zrazu školy nevie dočkať. Je celá rozradostená, pretože už chce používať nové perá a písať do krásnych zošitov, ktoré sme kúpili. Ešte šťastie, že takmer všetky dievčatá milujú nakupovanie, no nie? Darmo, malá ženská duša sa jednoducho nikdy nezaprie. Ani v prípade, že jej to pripomína školu.