S virtuálnym sídlom znížite svoje náklady

Založiť firmu so všetkým, čo k tomu patrí, teda najmä s jej zápisom do Obchodného registra, s registráciou na daňovom úrade a výberom sídla spoločnosti, veru nie je jednoduchý proces. A problém býva napríklad aj s tým sídlom, kedy zakladajúci podnikateľ nemá jasno v tom, ktorá adresa a respektíve ktorá nehnuteľnosť by bola v jeho prípade pre takýto zápis najvhodnejšia.

Kancelárska budova

Pretože ak ide napríklad o zápis nehnuteľnosti a priestorov, ktoré má v prenájme, viaže sa k tomu potreba získať súhlas ich vlastníka. Nehovoriac o tom, že ak si tieto priestory prenajíma len kvôli ich možnému zápisu do OR, ide o pomerne ťažký zásah do jeho rozpočtu. A to isté platí samozrejme v prípade, ak si za týmto účelom prenajíma kanceláriu, ktorá by navyše kvôli dobrému dojmu na obchodných partnerov, mala mať lukratívne sídlo niekde v centre Bratislavy (či iného väčšieho mesta). A čím je kancelária na lukratívnejšej a prístupnejšej adrese, tým sú spravidla jej priestory drahšie.

Takéto výdaje sú pomerne deštruktívne pre začínajúceho podnikateľa, pre start-upy alebo celkovo aj pre podnikateľov, ktorí k svojej činnosti takéto priestory v skutočnosti nepotrebujú. Napríklad grafici, dizajnéri, programátori, copywriteri, majitelia e-shopov, atď., teda podnikatelia, ktorí svoje pracovné a podnikateľské aktivity pokojne zvládajú robiť cez svoj počítač. Sem však môžeme zaradiť aj kategóriu biznismenov, ktorí na Slovensku netrávia veľa času, no majú v OR SR zaregistrovanú svoju firmu.

Pre týchto a podobných iných podnikateľov predsa musí existovať aj lacnejšie riešenie.

Notes, písanie

Virtuálne sídlo je tým riešením, na ktorom sa dá ušetriť stovky eur mesačne! Riešením pre všetkých, čo potrebujú do Obchodného registra zapísať firemné sídlo a neminúť k tomu celý rozpočet za priestory, ktoré by plnohodnotne nevyužívali.

S virtuálnym sídlom získajú tiež lukratívnu adresu, nakoľko ide o reálnu budovu sídliacu napríklad v Bratislave, hoci podnikateľ si v tomto prípade doslova neprenajme drahú kanceláriu, ale korešpondenčné služby a v prípade záujmu tiež konferenčnú miestnosť.