Produkty

Matrace so studenou penou pre kvalitný spánok

Kvalitný spánok je základom úspešného dňa. Regenerácia nášho fyzického a duševného zdravia je dôležitá pre správne fungovanie celého organizmu. V súčasnej dobe sme mnohí vystavení pocitom stresu a napätia, čo sa prirodzene odráža na zdraví našej chrbtice. Namáha sa spolu s nami a preto je správny oddych na ortopedickej posteli aj vrátane anatomických doplnkov dôležitý. Matrace zo studenej peny sú pre náš zdravý spánok tou správnou voľbou. Sú vyrobené z kvalitného materiálu, peny bez mechanickej úpravy a vyznačujú sa dlhou životnosťou. Majú antimikrobiálne vlastnosti, ktoré sú dnes veľmi cenené. Aj napriek názvu matrace zo studenej peny zahrejú a vytvoria pocit luxusu.

interior-3575815_640

Pri výbere matraca je vždy dôležitá jeho tvrdosť. Nie je dôležité, či sa jedná o pružinové matrace alebo so studenou penou. Rozhodujúci je náš celkový pocit, keď si na správne zvolený matrac ľahneme. Vždy by sme mali mať na pamäti polohu, ktorú uprednostňujeme počas spánku. Sú rôzne triedy tvrdosti – od stupnice H1 – veľmi mäkký matrac až po skupinu H5 – veľmi tvrdý matrac. Pre spánok na chrbte je vhodnejší stredne tvrdý, pre polohu na boku skôr mäkší. Matrace zo studenej peny sú odporúčané ortopédmi – dokonale podopierajú chrbticu počas spánku vďaka ich pružnosti, vláčnosti a primeranej tvrdosti. Zároveň majú otvorenú bunkovú štruktúru na dokonalé odstraňovanie vlhkosti.

wall-panel-416041_640

Ich prednosti sú najmä vysoká elastická schopnosť, vynikajúce adsoprčné vlastnosti a dokonalé odstraňovanie vlhkosti, antimikrobiálny charakter, dokonalá priedušnosť a tvarová stabilita lôžka. Sú vhodné najmä pre ľudí s bolesťami chrbtice a chorobami pohybového aparátu. Dokonale sa prispôsobujú nášmu telu a zabezpečujú správnu termoreguláciu počas spánku. Poskytujú nám komfort a ich ortopedický efekt nám ponúka pocit opory. Sú vhodnou voľbou aj pre dlhodobo ležiacich pacientov, zabraňujú vzniku preležanín.