Divoké SUV: kombinácia športovosti auta s pohodlnosti

Barcelona, Dňa 22. Februára 2018:  nastal čas oznámenia o začatie výroby novej značky CUPRA, s jeho vlastnou odlišnou identitou. Odhalený bol aj  prvý model Ateca.

vozidlo
 
Nová značka sa stáva vlastnou entitou, vytvorené na vývoj modelov v spojení so SEAT aj so záväzkom samostatne a pevne sa rásť. V celej Európe tak budú vystavené v 260 predajniach SEAT.
 
CUPRA bola, a je najvyšším prejavom športovej výkonnosti. Zrodila, aby zaujala nadšencov automobilov po celej zemegule. CUPRA je značka jedinečnosti, sofistikovanosti a výkonnosti.
 
CUPRA je veľkou príležitosťou SEAT, pre zákazníkov, pre podnikanie. Projekt je zrealizovaná ako zo sna ľudí, ktorí hľadajú spôsob, ako získať nové skupiny milovníkov výkonných ale úsporných automobilov.
 
Turbodúchadlom prepĺňaný benzínový 4valec s priamym vstrekovaním paliva obsahom 2.0 spĺňa emisné normy. S výkonom 221kW / 300 koní pri otáčkach od 5 300 do 6 500 /min; s krútiacim momentom 400Nm pri otáčkach 2 000 do 4 500 /min sa stáva skutočne dravcom.
 
 Ťažké auto s vlastnou váhou 1 540kg rozhýbe na 100km/h za 5,2 sekúnd; dosiahne až 247km/h.
  Vďaka 7-stupňovej dvojspojkovej prevodovke DSG dodá rýchlejšie akcelerácie, presnejšie a mäkšie radenie ako 6-stupňová manuálna prevodovka.
 
sportovní auto

Jazda s autom je zážitok pre rodinu aj pre jednotlivcov. Preverí skúsenosti vodiča ovládať silu. Nie je vhodné pre začiatočníkov ktoré nemajú skúsenosti so silnými mašinami.
 
CUPRA Ateca So systémom pohonu všetkých kolies 4Drive zabezpečuje  suverénne jazdné výkony a športový charakter.
   Nezávislé zavesenie všetkých kolies vpredu na vzperách McPherson, vzadu na viacprvkových závesoch.
   Pruženie je vybavené s tlmičmi DCC (Dynamická kontrola zavesenia) s elektronickou reguláciou charakteru.
 
Vodič môže zvoliť nastavenie podvozka podľa potreby v režimoch: Normal, Sport, Individual, Snow, Off-Road a prirodzene CUPRA.
 
Režim CUPRA:
okrem charakteristiky motora mení aj zvuk výfuku. Tlmiče pruženia s adaptívnou reguláciou DCC sa nastaví na maximálnu jazdnú dynamiku.
 
Nastavením jednotlivých režimov sa vždy citeľne zmení charakter celého automobilu.
 
Nová značka bude súčasťou SEATu. Spoločnosť sa tým snaží diverzifikovať svoje podnikanie a rozvíjať nové modely, ktoré sa majú ukázať ako výnosné a zároveň aj naďalej posilňovať svoju finančnú pozíciu.
 
Logo CUPRA je inšpirované postojom kmeňových civilizácií a hodnotami, ktoré nová značka odovzdáva: ​​vášeň, presnosť, odhodlanie, odvaha.