Produkty

Ako riadiť snowboard

Na túto otázku je pomerne jednoduchá odpoveď. No, s nohami! Ale k tomu potrebujeme tú správnu výbavu, kde nám výrobca ručí kvalitou a prípadným servisom.

snowboard pro ženy

Dosku preto riadi správna obuv, ktorá vám musí dokonale sedieť. To vám prinesie skutočné potešenie z jazdy a snowboardingu. Ani kvapka vašej energie nesmie prísť nesprávnym smerom. V každom prípade musí byť pohodlná a veľmi silná.
Väčšina odborníkov vám poradí s nákupom v nasledujúcom poradí: topánky, viazanie, doska. Všetky tri časti sa vám musia prispôsobiť, aby ste sa dostali na svah.

Vždy skúste topánky v ponožkách, ktoré budete mať pri športe. Po pevnom uťahovaní by sa nikdy nemali zdvíhať päty. V takom prípade radšej skúste iné. Vyberte si z freeridu alebo voľného štýlu. Pre začiatočníkov je len jedna lekcia, kúpiť najmäkší typ!

Nekupujte zajaca v vrecku
To znamená, že takéto topánky by mali vždy mať všetko príslušenstvo vrátane vložky. To je samozrejme iná cenová úroveň. Pevnosť v členku a priehlavok okolo pásu by mal byť samozrejmosťou. To je dôvod, prečo vsádzate na autorizované obchody.

Silný a čalúnený jazyk nielen prispieva k lepšiemu prenosu energie, ale zároveň zabraňuje bolestivým rozptýleniam. Rovnako dôležité sú aj utiahnuté vonkajšie a vnútorné časti, ktoré musia byť dostatočne pevné. Vaše nohy budú správne zakotvené a snowboard bude dobre kontrolovaný. Za týmto účelom použijete buď klasické šnúrky alebo dvoj zónové uťahovacie systémy.

sjezd

Čo hovorí viazanie?
To bude primárne kotviť vaše nohy, keď nastavenie je primárne dôležité. Kvalitné viazania majú svoju hodnotu a sú vyrobené z materiálov ako je plast, kov, uhlík alebo ich kombinácie.
Nasadili sme vám chrobáka do hlavy? Nebojte sa! Veď odborní poradcovia vám ukážu, čo budete potrebovať a takto sa isto nepomýlite.