Cestovanie

Objavte krásy jesene v prírode

S ubúdajúcimi slnečnými lúčmi sa horúce počasie, ktoré nás v lete potrápilo, konečne stáva prijateľnejšie pre výlety a prechádzky v prírode. To že leto končí ešte neznamená, že máte zostať sedieť doma na gauči a hľadieť do televízora . Práve naopak, oprášte svoju turistickú obuv a batoh a hurá do prírody. Potešte svoje oči krásou , ktorú si pre nás príroda každoročne pripraví. Počasie je príjemnejšie a aj turistov je počas jesene menej. Tak prečo to nevyužiť?príroda na jeseň.jpg
Odporúčame Vám navštíviť krásy nášho Slovenska, kde si môžete vybrať pre Vaše cestovanie a výlety, pre Vás to najlepšie. Či už sa rozhodnete navštíviť niektorý z hradov alebo zámkov Slovenska, alebo naše ešte stále krásne hory alebo národné parky, určite si užijete kopec zábavy a spoznáte niečo nové z nášho krásneho Slovenska.
Zraková pyramída sa nachádza na vrchu nad Súľovom . Je to umelecké dielo, ktoré vytvoril mladý talentovaný Slovák Juraj Gábor. Táto 18metrov vysoká rozhľadňa nám ponúka nádherný výhľad na okolitú prírodu a Súľovské skaly.
Železničný úsek Červená skala časť Margecany. Ide o najkrajšiu  jednokoľajovú železničnú trať na Slovensku. Najkrajšou časťou sú bezpochybne úseky, kde sa nachádzajú oblúkoví viadukty a tunely. Najdlhší tunel, ktorým prechádza je Telgártsky tunel dlhý 1240 metrov. Príroda, ktorá sa nachádza pozdĺž trate má svoje čaro najmä na jeseň, kedy stromy hrajú všetkými farbami.prechádzka pri Dunaji.jpg
Chodník korunami stromov v Bachledovej doline, je jedným z modernejších atrakcií, ktoré postavil človek.  Nájdete tu vyhliadkovú vežu vo výške 32 metrov, vďaka čomu sa Vám naskytne pohľad z vtáčej perspektívy, na celé územie Bachledovej doliny. Pocit s prechádzky Vám ešte umocní vôňa stromov, dreva a čerstvého vzduchu.
Šútovský vodopád  je jedným z pôsobivých monumentálnych výtvorov prírody, nachádza sa neďaleko obce Šútovo a Kraľovany. Tento krásny 38metrový vodopád je zároveň najvyšším vodopádom Malej Fatry. Ak sa vyberiete navštíviť tento vodopád, nezabudnite si pozrieť aj jazero, ktoré sa počas letných dní mení na prírodné kúpalisko. Síce je voda o niečo chladnejšia, avšak o to krištaľovo čistá  s tyrkysovou farbou .
Jeseň si môžete užiť všade, či už vonku v prírode alebo návštevou historických pamiatok, odnesiete si veľa spomienok krásnych chvíľ strávených s rodinou alebo priateľmi.